Facebook chat encrypter - zašifruje tvoje správy a ochráni údaje

· 2 min read
Facebook chat encrypter - zašifruje tvoje správy a ochráni údaje

Ak máš pocit, že na svojom Facebooku vedieš konverzácie, informácie z ktorých nikdy nemôžu vyjsť na povrch, zbystri pozornosť!

Spoločnosť Crypter predstavila rozšírenie pre prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox, ktoré vaše správy pomocou AES (Pokročilý šifrovací štandard) dokáže zašifrovať medzi tebou a tvojím kamošom.

Služba funguje naozaj jednoducho. Po tom, čo si doplnok nainštaluješ ty aj druhá strana chatu, sa ti objaví v lište, do ktorej píšeš správy, malá tabuľka, kde nastavíš heslo a či chceš, aby sa správy dešifrovali automaticky a ty teda nebudeš musieť zakaždým písať bezpečnostné heslo, ktoré si si zvolil.

Výsledkom automatického šifrovania je, že ani nebudeš vedieť o tom, že sú tvoje dáta chránené a menené na text, ktorý ostatným nedáva zmysel.

Zdroj: thinkapple.sk

"Namiesto vytvárania novej služby sme sa rozhodli takúto možnosť pridať už do jednej zo zaužívaných. Zároveň sme sa snažili veľmi nenarušiť klasický štýl konverzácie."

Zdroj: bloggingehow.com

Nezašifrované údaje sú ľahko dostupné pre hekerov a dokonca aj vládu, ktorá sa v USA dosť zaujíma o to, čo ľudia píšu. Možno si už skôr čítal o tom, že Facebook o tebe predáva informácie tretím stranám, čiže reklamným spoločnostiam, aby tak vedeli lepšie využiť cielenú reklamu a na základe toho, čo píšeš, ti vedeli ponúkať konkrétnejšie produkty a služby.

Po naištalovaní tohto doplnku nebude mať k tvojim správam prístup nikto. Dokonca ani sami vývojári Facebooku a Crypteru.
Ak by si si chcel vyskúšať zašifrovať dáta, navštív túto stránku.

Na obrázku je vysvetlený postup šifrovaniaZdroj: huffingtonpost.com

V minulosti sa Facebook snažil vyhnúť takýmto doplnkom, no predpokladám, že v roku 2016 to už takto nebude a tento šikovný doplnok bude k dispozícii.

Toto uvidíš, kým nezadáš heslo Zdroj: crypter.co.uk

Šifrovaná konverzácia v znakoch, ktorým rozumie len Crypter
Zdroj: crypter.co.uk

Zdroj titulnej fotky: moroccoworldnews.com
Zdroj: Crypter