Experti tvrdia, že je nepravdepodobné, že Cook splní sľub a postaví 3 továrne Applu v USA

Experti tvrdia, že je nepravdepodobné, že Cook splní sľub a postaví 3 továrne Applu v USA

Nedávno sme vás informovali to tom, že Tim Cook sľúbil americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, že v USA vybuduje tri veľké továrne v USA. Viac sa dozviete v článku:

Niektoré Apple produkty budú mať označenie "Made in USA". Trump tlačí na Cooka

Dodávateľ Applu, firma Foxconn však oficiálne potvrdila svoje plány vybudovať továreň vo Wisconsine za 10 miliárd dolárov. Detailnejšie informácie nájdete v článku:

Foxconn otvorí svoju prvú továreň v USA

Aj keď sa dodávateľ Applu do USA nasťahuje, tak je podľa analytikov veľmi nepravdepodobné, že by Apple začal s výrobou v USA tak rýchlo. Odborníci tvrdia, že šanca, že Apple rozšíri svoju výrobu aj do USA, je mizivá.

Spoločnosti Apple je v Číne dobre. Vytvorila si tam prepracovaný reťazec dodávateľov. Firma Foxconn je asi jediným dodávateľom Applu, od ktorého by Apple nemusel dovážať zo zahraničia. Komponenty od ostatných dodávateľov by sa výrazne predražili, keby sa mali prepravovať cez tretinu zemegule z Číny do USA. Razantne by to znížilo maržu pre Apple.

technologyreview.com

Apple sa už dávnejšie snažil vyrábať svoje produkty v USA, ale bez úspechu. Posledný neúspešný pokus bol v roku 2012, kedy chcel vyrábať tam chcela firma vyrábať Macy.

Apple síce stále tvrdí, že postaví tri obrovské továrne v Spojených štátoch, ale odborníci tomu neveria.

Myslíte si, že Apple dodrží slovo a vyrazí expertom dych?


Zdroj titulnej foto: [ceskymac.cz](http://www.ceskymac.cz/tim-cook-akcie-aapl/) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/27/unlikely-apple-will-build-3-plants-u-s/)**