Exkluzívny obsah v Apple Music

· 3 min read
Exkluzívny obsah v Apple Music

Hoci je hudobná služba Apple music užívateľom iOS dostupná ešte pomerne krátku dobu, podarilo sa jej už sprostredkovať viacero exkluzívnych hudobných kúskov. Reč je o skladbách/videách/albumoch, ktoré v žiadnej inej streamovacej službe nenájdete. Ich autori totižto pristúpili na špeciálnu zmluvu, ktorou sa zaviazali na nejaký čas nikde inde tento obsah nezverejniť. Majiteľom jablčných zariadení tento ťah poskytuje prístup k jedinečným titulom a pre samotnú službu ide o výbornú propagáciu. Pozrite sa s nami, ktorých umelcov si Apple v tejto veci získal a akú hudbu nenájdete inde, než práve v Apple Music.

Pharrell - Freedom, hudobné video
Jedným z prvých kúskov dostupných exkluzívne v Apple Music bolo hudobné video od Pharrela Williamsa s názvom Freedom. Tento 42-ročný Američan je momentálne jedným z najhranejších interpretov na svete. Apple teda rozhodne trafil do čierneho.

Eminem - Phenomenal, hudobné video
Aj v tomto prípade ide Apple naistotu a na svoju stranu si získal rappovú stálicu Eminema. Okrem úteku zo strašidelnej nemocnice môžeme v jeho novom videu vidieť aj Apple Watch, čím Eminem len podporil debaty o tom, že sa Apple podieľal na samotnej produkcii videa.

Keith Richards - Trouble, hudobné video
Meno vám možno nič nehovorí (naozaj len možno), ale keď spomenieme Rolling Stones, ktorých členom bol aj tento hudobník, nepochybne uznáte, že to vyšlo aj do tretice. Najnovšia pieseň stále aktívneho člena tejto legendárnej skupiny je dostupná zatiaľ výhradne na Apple Music.

Drake - Energy, hudobné video
Spevák a rapper, ktorý je v Amerike momentálne na vrchole, vie ako preraziť a zaujať na hustom trhu. Dokazuje to práve v tomto klipe, kde sa okrem iných prezliekol za Miley Cyrus, Oprah, či dokonca prezidenta Baracka Obamu. To je koncept, ktorý skutočne láka na očekovanie, veď už len zo zvedavosti, poviete si. Myslím si, že ani samotná hudba k videu vás však nesklame.

Taylor Swift - 1989, album
Nemusíte byť práve jej twitter stalker, aby ste zaregistrovali, že Taylor Swift svoju hudbu na streamingových sieťach neponúka. Po krátkom, no efektívnom spore s Apple Music, sa však práve v čerstvej jablčnej službe objavuje aj jej posledný album 1989. Apple si získal Taylor na svoju stranu, keď sa na základe jej listu rozhodol platiť umelcom aj počas skúšobnej doby.

Exkluzívna ponuka je, samozrejme, oveľa širšia, vybrali sme pre vás tie najvýraznejšie a najžiadanejšie kúsky. Ak vás zaujíma ďalší obsah dostupný výhradne na Apple music, napíšte do komentárov sem alebo na facebook, článok lajkujte a zdieľajte a určite sa dočkáte pokračovania ;)