Eora 3D - špičkový 3D skener za prívetivú cenu, ktorý si môžete pripojiť k iPhonu

· 1 min read
Eora 3D - špičkový 3D skener za prívetivú cenu, ktorý si môžete pripojiť k iPhonu

Pred dvoma mesiacmi sme vás informovali o tom, že Microsoft pripravuje zaujímavú aplikáciu na smartfóny, ktorá umožní 3D skenovanie len za pomoci kamery. Niečo podobné sa objavilo na najznámejšom crowdfundingovom portáli Kickstarter.com. Eora 3D, ako vývojári nazvali ich projekt, je špeciálny 3D skener, ktorý môžete pripojiť k svojmu iPhonu len za pomoci technológie Bluetooth 4.0.

Eora 3D

"Nie je to tak dávno, čo sme potrebovali 3D skener, ktorý by bol presný a zároveň cenovo dostupný. Boli sme už ale unavení z čakania na jeden takýto, tak sme sa rozhodli vytvoriť vlastný. Spravili sme prvý 3D skener s vysokou presnosťou, ktorý je možné pripojiť k smarfónu." vyjadrili sa k svojmu počinu tvorcovia skenera.

Eora 3D disponuje vysoko kvalitným zeleným laserom, ktorý dokáže snímať 3D modely aj v exteriéri vo vzdialenosti jedného metra. Výsledné objekty sú samozrejme plne farebné. O svoje naskenované modely sa môžete podeliť s celým svetom, poprípade ich vytlačiť na 3D tlačiarni.

Eora 3D

Pokiaľ vás tento 3D skener zaujal, môžete si o ňom prečítať viac na portáli kickstarter.com. Autori tu požadovali 80 tisíc dolárov na rozbehnutie svojho projektu. Do konca zbierky zostáva ešte 22 dní a zatiaľ túto požiadavku prekonali viac ako 5 krát. Ak by ste si chceli zaobstarať vlastný skener, jeho cena začína na 220 dolároch.