CEO Tesly znova o Apple, "Ja Apple nehejtujem"

· 1 min read
CEO Tesly znova o Apple,  "Ja Apple nehejtujem"

CEO Tesly, Elon Musk prekvapil svojím komentárom, keď počas rozhovoru pre nemecké noviny Handelsblatt, prirovnal Apple ku “cintorínu Tesly ”. Celú situáciu sa však dnes snažil trochu odľahčiť sériou tweetov, ktoré opisujú jeho názor na túto kalifornskú spoločnosť.

“Nehejtujem Apple”, povedal predtým, ako sa vyjadril “je to ohromná spoločnosť plná talentovaných ľudí”. Musk taktiež spomenul, že miluje Apple a je rád, že pracujú na elektrickom vozidle.

Po otázke, čo si myslí o tom, že si Apple najíma niektorých z “najdôležitejších inžinierov z Tesly” nazval Apple “cintorínom Tesly”. Smial sa nad myšlienkou, že jeho zamestnanci opúšťajú spoločnosť kvôli Apple a dodal, že ľudia, ktorých Apple zamestná boli z Tesly vyhodení. “Pokiaľ sa vám v Tesle nedarí, idete pracovať pre Apple” povedal. “Nežartujem”.

Musk si taktiež robil srandu z produktov, ako sú Apple Watch, iPad Pro alebo Apple Pencil. Dodal, že bližšie detaily a vysvetlenie doplní dnes. V druhom tweete hovorí, že nebol veľkým fanúšikom funkcionality Apple Watch, doplnil však, že v budúcnosti to bude oveľa presvedčivejší produkt.

Apple a Tesla sú v konflikte odvtedy, čo sa začalo avizovať, že Apple vstupuje alebo vstúpi na trh s elektrickými automobilmi. Navzájom si už niekoľko mesiacov preberajú zamestnancov, no Musk tvrdí, že do Apple odišlo len veľmi málo ľudí z Tesly. Napriek tomu sa snaží udržať si svojich pracovníkov zvyšovaním platu a rôznymi bonusmi.

zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Podcast #03 + Týždňový newsfilter
· 8 min read