Elon Musk, riaditeľ Tesla Motors a SpaceX : "Apple electric car rozšíri priemysel."

· 2 min read
Elon Musk, riaditeľ Tesla Motors a SpaceX : "Apple electric car rozšíri priemysel."

Určite ste už počuli o Tesla Motors, čo je téma, o ktorej sa pomerne často diskutuje. Elektrické autá sa medzi ľuďmi začínajú pomaly, ale isto udomácňovať a v tomto ohľade nechce zaostávať ani firma Apple, ktorá má podľa viacerých zdrojov v pláne vytvoriť svoje vlastné elektrické auto. K tejto téme sa vyjadril aj riaditeľ Tesla Motors Elon Musk.


Elon vždy hovoril, že rivalita je v tomto odvetví dobrá vec, pretože takto sú viaceré automobilky nútené vylepšovať a zdokonaľovať svoje vozidlá. V rozhovore pre BBC News Musk povedal, že úsilie tvorcu iPhonu vytvoriť elektrické auto "rozšíri priemysel". Na otázku, či sa Apple naozaj chystá vytvoriť Apple car, odpovedal: "Viete, je ťažké utajiť niečo, na čom pracuje vyše tisíc inžinierov." Zatiaľ sa k tejto veci firma Apple verejne nevyjadrila, ale Musk dodáva: "Je ťažké zakryť stopy, keď ste 10-tonový slon rútiaci sa skrz porast." Magazín The Financial Times sa v jednom z článkov zmienil o tom, že jablková spoločnosť volala expertov na automobily pracovať v ich "prísne" tajných štúdiách. Krycie meno tohto projektu je podľa Street Journal Project Titan. Podľa rôznych zdrojov vieme povedať, že Apple car by malo byť predstavené v roku 2019.

Tesla Model X


Toto obdobie by malo poskytnúť dostatok času Tesle na dobytie trhu s autami na elektrický pohon. Hlavným konkurentom Tesly je Chevrolet Bolt, ktorý je o dosť lacnejší.

Chevrolet Bolt


Zdroj: theverge.com