ElcomSoft upozornil na bezpečnostnú chybu v iPhonoch po stiahnutí iOS 10

· 1 min read
ElcomSoft upozornil na bezpečnostnú chybu v iPhonoch po stiahnutí iOS 10

Najnovšia aktualizácia iOS 10 je na svete už niekoľko týždňov. Avšak vyzerá to tak, že jej nainštalovanie spôsobí oslabenie ochrany vášho zariadenia tým, že umožní aj neoprávnený prístup k zálohám.

Zdroj: wondershare.com

ElcomSoft je ruská firma, ktorá vytvára nástroje na preniknutie špeciálne do iPhonov. Práve oni objavili túto chybičku, keď sa snažili aktualizovať ich vecičky. Problém spočíva v tom, že iOS 10 využíva nový mechanizmus na overovanie hesiel a ten preskočí niekoľko dôležitých bezpečnostných kontrol.

Ak sa niekto rozhodne získať niektorý zo zálohových súborov bez hesla, ElcomSoft by mu umožnil rozlúštiť šifrovanie asi o 2 500-krát rýchlejšie ako starý mechanizmus využívaný v iOS 9. Jednoducho povedané, ak v iOS 9 dokázal mechanizmus prejsť 2 400 hesiel za sekundu, v iOS 10 je to 6 miliónov hesiel za sekundu.

ElcomSoft poznamenal, že dostať sa do iPhonu alebo do iCloudu sa stáva už veľmi zložitým, ale pomocou záloh to do určitej miery je možné. Apple však už o všetkom vie a pracuje na oprave tohto problému.


Zdroj: theverge.com

Zdroj titulnej foto: mobipicker.com