hry

E3 2015: iOS hry predstavené na hernej udalosti roka

· 2 min read
E3 2015: iOS hry predstavené na hernej udalosti roka

Herná udalosť tohto roka E3, na ktorej sa od roku 1995 zúčastňujú poprední vývojári hier, je už za nami a myslím si, že žiadny fanúšik hier nemusí byť sklamaný. Okrem hlavných trhákov pre počítače, PS4 a Xbox One boli predstavené aj menšie tituly pre smartfóny a tablety. Poďme sa pozrieť, aké zaujímavé hry pre iOS sme mohli na E3 zahliadnuť.


Spoločnosť Bethesda, ktorá stojí za známymi titulmi na PC a konzoly Fallout a The Elder Scrolls predstavila na tohtoročnej E3 horúcu novinku Fallout 4. Pred vydaním tejto RPG hry sa však vývojári rozhodli vypustiť hru z rovnakého postapokalyptického prostredia pre smartfóny a tablety. Výsledkom je kvalitná iOS hra menom Fallout Shelter, ktorú si môžete stiahnuť z App Store zadarmo a spoznať svet Falloutu aj v trochu odlišnom žánri.

Na E3 zaujalo aj vývojárske štúdio EA Games, ktoré plánuje uviesť na svetlo sveta novinku Star Wars: Galaxy of Heroes. Podľa všetkého pôjde o kartovú hru, ktorá bude kombinovať prvky RPG a zberateľskej kartovej hry. Spoločnosť sľúbila, že novej hry z prostredia hviezdnych vojen sa dočkáme už v blízkej budúcnosti.

EA Games tiež nedávno priniesla zaujímavú hru pod značkou animovaného filmu Mimoni, ktorý sa v blízkej dobe dostane do kín po celom Slovensku. V Minions Paradise si zahráte za roztomilých žltých posluhovačov zloducha Grua, s ktorými budete musieť vybudovať raj na opustenom ostrove, na ktorom ste uviazli po potopení vašej lode. Hru si môžete už teraz stiahnuť na App Store.

Tretí vývojár na E3, ktorého spomenieme, je Square Enix. Tí predstavili novinku menom Lara Croft: Go. Podľa traileru je jasné, že pôjde o logickú hru z prostredia sveta Tomb Rider, v ktorej budeme s mladou archeologičkou Larou objavovať nové prostredia a riešiť hádanky. Pôjde o hru postavenú na rovnakom žánri ako Hitman Go, ktorá vyšla minulý rok od toho istého vývojára. Momentálne však nepoznáme žiadne bližšie informácie.

Na záver tu máme jednu perlu. Square Enix potvrdil prípravu na siedmej časti jednej z najobľúbenejších fantasy hier Final Fantasy. Final Fantasy VII bude remake pôvodnej japonskej hry z roku 1997. Oznámil to samotný producent Shinji Hashimoto a tiež podotkol, že pôjde o port hry z prvého PlayStationu. Hra vyjde na PS4 a iOS. Momentálne je na App Store k dispozícii všetkých šesť predchádzajúcich častí, takže Fianl Fantasy VII nie je až takým prekvapením.