DxO One: príslušenstvo k iPhone, ktoré chce konkurovať zrkadlovkám

Spoločnosť DoX predstavila nový doplnok pre iPhone (alebo akékoľvek zariadenie s Lightning konektorom), ktorý je viac ako zaujímavý. Jedná sa totiž o fotoapárat, ktorý má rozlíšenie 20,2 megapixelov, pripája sa k iPhone a pomocou špeciálnej aplikácie, ktorá ponúka aj niekoľko módov, ako napríklad nočný, športový či selfie mód dokáže váš iPhone premeniť na ozaj kvalitný fotoaparát.

Firma, ktorá doteraz vyrábala iba aplikácie pre počítač pre pokročilejšiu úpravu fotografií sa rozhodla urobiť krok vpred a výsledkom je DoX One, ktorý má 20,2-megapixelový snímač a objektív skladajúci sa zo šiestich prvkov. Citlivosť ISO sa pohybuje v rozmezí 100 až 51200 a expozičný čas v rozmezí 1/8000 až 15s. Fotoaparát má svetelnosť od ƒ/1.8 do ƒ/11, a vlastný displej, na ktorom môžete vidieť aktuálne nastavenia a iné veci. Následne môžete fotky ukladať vo formátoch .JPEG .DNG alebo .DxO (špeciálny formát priamo od spoločnosti stojacej za produktom).

Fotoaparát dokáže natáčať aj video, konkrétne 1080p/30fps vo formáte .MOV. Disponuje aj spabilizáciou obrazu, ktorá je ale iba digitálna, rovnako ako zoom. Prví záujmencovia si ho môžu predobjednať už teraz, predávať sa začnej v septembri. Za cenu približne 640eur je však otázne, koľko záujemcov sa rozhodne si tento produkt zakúpiť a či by celkovo nebolo lepšie siahnuť po kúpe zrkadlovky, ktorá je podľa výrobcu fotoaparátu DoX jeho konkurentom.

Via informácii o tomto fotoaparáte a úkažkové fotografie nájdete na oficiálnych stránkach.

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou