Dvaja študenti si vďaka výmene falošných iPhonov prišli na státisíce

Dvaja študenti si vďaka výmene falošných iPhonov prišli na státisíce

Apple je verejne známy tým, že si spolu s produktom kupujete aj prvotriedny servis s starostlivosť. To sa rozhodli využiť dvaja čínski študenti, ktoré podľa správ v médiach vymieňali v Apple Storoch falošné iPhony za nové, ktoré následne posielali do svojej rodnej zeme: Číny. Dokázali si tak prilepšiť o približne 900 tisíc dolárov, teda viac ako 800 tisíc eur.

Celý postup pritom prebiehal úplne jednoducho. Páchatelia mali k dispozícii falošné telefóny, ktoré uviedli do stavu, kedy sa nedali v krátkom čase opraviť alebo akokoľvek zapnúť. Podľa platných podmienok od Applu je ale kalifornská spoločnosť povinná vymeniť zariadenie svojmu majiteľovi za nové. Apple teda podľa platných zmluvných podmienok telefóny skutočne aj vymenil.

Zdroj: TNW

Poslaných bolo viac ako 3 tisíc iPhonov a 1493 z nich bolo skutočne vymenených za nové, originálne kusy. Celý súdny proces trvá už 2 roky a dokonca sa vynorila informácia, že Apple zaslal niekoľko krát mladíkom listy v ktorých ich varoval, aby so svojou nelegálnou činnosťou prestali. Túto skutočnosť však odmietajú.

Mladíci sú študentmi Oregonskej univerzity a zatiaľ nie je jasné, či pôjdu za mreže. Podľa ich vlastných slov ich ale nikdy ani nenapadlo, že by sa dopúšťali nelegálnej činnosti. Napriek tomu im prichádzalo približne 20-30 kusov iPhonov týždenne. Nevieme si v redakcii predstaviť, že by sme vymysleli horšiu výhovorku.

Byt podvodníkov, zdroj: Apple Insider.com

Apple sa k celej situácii zatiaľ nevyjadril. Z minulosti však poznáme viacero prípadov, kedy sa Apple snažil takéto prípady zastaviť. Dúfame, že kvôli podobným ľuďom ako v tomto článku sa nedočkáme zmeny zmluvných podmienok a Apple pri reklamáciach ostane naďalej zhovievavý.


Zdroj titulnej foto: iMore
Zdroj: AppleInsider.com