Dve príslušenstvá pre 12.9-palcový iPad Pro

Dve príslušenstvá pre 12.9-palcový iPad Pro

Apple v súčasnosti ponúka dva modely iPadu Pro. Zatiaľ čo menší model dostal funkcie, ktoré jeho väčší brat (zatiaľ?) nemá, ako napríklad True Tone displej alebo blesk na fotoaparáte. Avšak vedel si, že existuje príslušenstvo priamo od Apple, ktoré využiješ naplno len na 12.9-palcovom modely?

Týka sa to funkcií Quick Charge a USB 3 rýchlosť v Lightning konektore. Týmito vymoženosťami disponuje len veľký iPad Pro, na menšom iPade Pro tieto vymoženosti nenájdeš. V tomto článku ti popíšem dva príslušenstva, ktoré to dokážu plne využiť.


Zdroj: wp.com


Začnem príslušenstvom Lightning to SD Card Camera Reader. Jedná sa o čítačku pamäťových SD kariet pre iPad ktorá sa zasúva do Lightning konektoru. Podporované sú vačšie aj menšie formáty SD kariet, menšie veľkosti sa vkladajú pomocou adaptéra, ktorý nájdeš snáď v každom balení od fotoaparátu ktorý používa menšie SD karty. Samozrejme toto príslušenstvo neumožňuje priamo prechádzať obsah hocijakej SD karty, je určené pre SD karty ktoré boli používané v digitálnych fotoaparátoch - musí sa jednať o kartu s "naformátovanou" štruktúrou akú používajú digitálne fotoaparáty. Proste vyberieš SD kartu z fotoaparátu, dáš do čítačky a cez aplikáciu Photos na iPade importuješ fotografie.

Táto čítačka funguje aj v skorších iPadoch a aj iPhonoch, ktoré majú Lightning konektor, avšak nevyužiješ jej potenciál, nakoľko tie Lightning konektory sú proste pomalšie, na úrovni USB 2. A navyše, nie je podporovaný žiadny iPod touch.

Dizajn tejto novej USB 3 verzie so staršou USB 2 verziou je veľmi podobný. Na tejto fotografii sú odfotené - tá väčšia naľavo je USB 3 verzia, tá menšia napravo je USB 2 verzia:

Zdroj: thinkapple.sk

Na svojom 12.9-palcovom iPade Pro som vyskúšal obe čítačky, nakoľko vlastním oboje a otestoval som ich rýchlosť v praxi. Použil som SD kartu s 11 fotkami o celkovej veľkosti 238 MB. Už samotné načítanie náhľadov fotografií bolo rozdielne rýchle, USB 3 verzia ich načítala výrazne rýchlejšie. Potom som importoval fotografie do iPadu. USB 2 verzia čítačky ich skopírovala za cca. 20 sekúnd, USB 3 verzia to zvládla za 8 sekúnd.

Lightning to SD Card Camera Reader sa dá kúpiť za 33 euro.

Druhým príslušentvom je 29 W nabíjačka, ku ktorej treba dokúpiť USB-C to Lightning Cable. Je to tá istá nabíjačka a kábel, ktorý nájdeš pribalený k 12-palcovému retinovému MacBooku. Nabíjanie veľkej baterky iPadu Pro trvá neskutočne dlho, s pribalenou 12 W nabíjačkou nabíjanie z 0% na 100% tráva vyše 4 hodín. Podobne ako Apple Pencil a Smart Keyboard, aj túto 29 W nabíjačku spolu s káblom si treba dokúpiť samostatne.

Keďže 12.9-palcový iPad Pro podporuje Quick Charge, s touto nabíjačkou ho nabiješ z 0% na 100% za menej ako polovicu času v porovnaní s pribalenou 12 W nabíjačkou. Avšak opäť zdôrazňujem, že Quick Charge podporuje len 12.9-palcový model iPadu!

Zdroj: thinkapple.sk

29 W adaptér sa dá kúpiť za 57 euro a USB-C to Lightning kábel za 25 euro (1 m dĺžka) alebo 35 euro (2 m dĺžka).

Zdroj titulnej foto: wccftech.com
Zdroj: thinkapple.sk