Dva patenty, ktoré poodhaľujú iPhone 7

Dva patenty, ktoré poodhaľujú iPhone 7

Článok o predstavení súčasnej generácie iPhonu 6S a jeho väčšieho brata 6S Plus sme pre vás publikovali pred necelými dvomi mesiacmi. Najnovšie iPhony dostali do vienka vylepšenia, ktoré primäli ľudí k ich objednaniu. Mnohí z nich ešte stále čakajú na dodávky niektorých modelov. Nájdu sa aj takí, ktorých nový model neoslovil a radšej vyčkajú na predstavenie ďalšej generácie. Určite im už teraz vŕta hlavou, ako bude nový iPhone 7 vyzerať, akým novým hardvérom bude osadený a čo spolu s novým iOS dokáže. Ako pri modeloch s označením 6, 5 a 4, aj teraz sa môžeme tešiť na nový dizajn. V tomto článku si predstavíme dva patenty zaregistrované spoločnosťou Apple. Poukazujú na trendy, ktorými sa inžinieri v Apple riadia pri vývoji.

Prvý z patentov naznačuje, že kurz stenčovania zariadení sa meniť nebude. Už dlhšiu dobu je známe, že prvou prekážkou pri stenčovaní tela bude najväčší konektor na spodnej časti.

The Ghost Logo


Je ním audio mini-jack slúžiaci na pripojenie slúchadiel. Apple by mohol tento konektor vymeniť za audio sub-mini-jack, známy z Nokií. Lenže spoločnosť Apple prišla s nápadom, ktorý má pri šetrení miesta ešte väčšiu perspektívu. Predstavila víziu nového jack v tvare D, ktorý by mohol vychádzať aj z mini-, aj zo sub-mini-jack. Tento nový jack predstavuje približne 43-percentnú úsporu miesta, čo znamená okolo 2 mm výšky pri aplikovaní na mini-jack a 1,4 mm pri aplikovaní na sub-mini-jack. Keďže pre Apple v minulosti nepredstavovalo problém zavedenie nabíjacieho konektora odlišného od všetkých mobilných telefónov, ani úplné zakázanie akýchkoľvek flash animácií a videí v ich telefónoch, prehrávačoch a tabletoch či dokonca zbavenie sa disketovej, ba aj optickej mechaniky vo svojich počítačoch, ďalšia revolúcia v takejto podobe je na svojom mieste. Najmä ak si uvedomíme, že kompatibilita súčasných konektorov samcov by sa docielila jednoduchými redukciami na nový štandard. Spoločnosť Apple by dokonca mohla prísť aj s kompatibilitou starších konektorov samíc s novými konektormi samcov. Pri pozornejšom pohľade na náčrt je zrejmé, že konektor samec by nevypadával, keďže zaberá viac ako polkruh.

The Ghost Logo
The Ghost Logo

Prednedávnom sa dokonca vyskytli špekulácie o tom, že iPhone stratí jack nadobro. Čo by to znamenalo sa môžete dočítať v našom článku tu.

Pri stenčovaní zariadení sa však naskytuje otázka: Zostane priestor pre batériu? Odpoveďou by mohol byť práve druhý vynález, ktorý si nechala spoločnosť Apple patentovať asi pred dvomi rokmi. Myslím, že počet ľudí veriacich v novú technológiu batérií odlišnú od súčasných Li-Ion a Li-Pol, je stále menší a menší. Tento patent sa týka len tvaru batérie, ktorá sa skladá z malých článkov, čím sa docieli ohybnosť potrebná na nasadenie batérie do každého voľného zákutia vnútri iPhonu. Prezrite si aj náčrt:

The Ghost Logo

Zdroj: bgr.com, macworld.co.uk, martinhajek.com, masable.com, uspto.gov, wikipedia.org