Apple použil na demonštráciu 3D Touch technológie špeciálne interaktívne stoly

Apple použil na demonštráciu 3D Touch technológie špeciálne interaktívne stoly

Dva Apple Story v mestách San Francisco a New York sa môžu po novom pýšiť špeciálnymi “Force Touch” stolmi, ktoré demonštrujú novú technológiu 3D Touch, použitú v iPhone 6S a iPhone 6S Plus.

Pri použití 3D Touch dotyku na jednom z vystavených iPhonov sa nám rozvlní obrazovka, ktorá tvorí povrch týchto stolov. Pozadie iPhonov predstavuje akési akvárium, v ktorom plávajú rybky, preto táto kombinácia s vodnou hladinou na obrazovke stolov pôsobí na pohľad veľmi príjemne a elegantne. Veľkosť a frekvencia vlniek závisí od sily stisku 3D Touch technológie. Ako to celé vyzerá môžete vidieť na videu nižšie.

Tieto špeciálne stoly môžeme zatiaľ vidieť len v San Franciscu a New Yorku, ale je možné, že ich Apple použije aj v iných Apple Storoch ako súčasť reklamnej kampane pre ich nový iPhone 6S. Celá táto tematika vodnej hladiny a rybičiek je taktiež použitá na škatuliach a wallpaperoch pre tieto iPhony.

Túto 3D touch technológiu, ktorá tvorí kľúčovú funkciu iPhonu 6S a 6S Plus, nazval Apple “novou generáciou” multi-touchu. 3D Touch nám umožňuje ovládať telefón pomocou sily tlaku, akou pôsobíme na obrazovku. Stik nazvaný “Peek”, nám zobrazí rýchli náhľad linkov, máp, postov, atď. Zatiaľ čo silnejší stisk “Pop” nás presunie priamo do zobrazeného obsahu. Táto technológia nám taktiež umožňuje rýchli prístup ku dôležitým funkciám konkrétnej aplikácie, priamo z domácej obrazovky.

zdroj: macrumors.com
zdroj videa: Grate App