Duálny fotoaparát bude pravdepodobne len vo väčšom modeli iPhonu 7

· 2 min read
Duálny fotoaparát bude pravdepodobne len vo väčšom modeli iPhonu 7

Pán Ming-Chi Kuo zo známej analytickej spoločnosti KGI Securities si myslí, že duálny fotoaparát bude exkluzívnou výsadou 5,5-palcového iPhonu ďalšej generácie a bude predstavený na jeseň tohto roku.

applelives.com

“Nové iPhony budú disponovať podobným tvarom ako iPhony 6S a 6S Plus; najvýraznejším hardvérovým vylepšením bude duálny fotoaparát (dostupný len pre 5,5-palcový model); mnoho konkurenčných spoločností čoskoro spustí predaj zariadení s duálnym fotoaparátom a pripoja sa tak ku firmám, ktoré už na trhu sú, prvé dojmy však môžu byť slabé.”

appleinsider.com

Zvesti o iPhone s duálnou kamerou nabrali na sile, keď počas januára Kuo oznámil, že spoločnosť Apple predstaví iPhone 7 aj s klasickou, aj s duálnou kamerou. O tom, či duálny foťák bude obsahovať aj 4,7-palcový model, sa vie veľmi málo, resp. nič.

Ďalším palivom do “duálneho ohňa” bol [únik rozmazanej fotografie iPhonu 7 Plus](https://www.thinkapple.sk/2016/03/16/prva-realna-fotografia-iphone-7-naznacuje-dualny-fotoparat-a-smart-konektor/) (alebo iPhonu Pro), na ktorej sa práve spomínaný foťák nachádza. Z uniknutých informácií od dodávateľov vieme, že firma Apple vo februári dostala do rúk niekoľko duálnych fotoaparátov na testovanie.

macrumors.com

A do tretice, zvesti o vylepšenom foťáku boli taktiež spojené s akvizíciou spoločnosti LinX Technology, čo by mohlo viesť k DSLR kvalite fotografií. Kamery spoločnosti LinX sú taktiež menších rozmerov, takže je možné, že fotoaparát iPhonu 7 nebude vyčnievať.

macrumors.com

Menší rozmer však nie je zďaleka jedinou výhodou. Medzi ďalšie vylepšenia patrí napríklad hĺbkové 3D mapovanie, lepšie farby, presnejšie detaily, ultraHDR, nízka hladina šumu, vyššie rozlíšenie, nižšie náklady, nulové oneskorenie uzávierky a tak ďalej.

Všetky vylepšenia je možné zhliadnuť v nasledujúcom videu.


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej fotografie: 9to5mac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read