Druhá generácia elektrických skateboardov Boosted

· 2 min read
Druhá generácia elektrických skateboardov Boosted

Firma Boosted nedávno predstavila druhú generáciu svojho veľmi obľúbeného elektrického skateboardu. Čo sa týka vizuálnej stránky, táto verzia nepriniesla žiadne zmeny. Výnimkou je však hardvér.

Najväčšou zmenou druhej generácie je vymeniteľná batéria. Dostupná bude aj jej silnejšia verzia, ktorá na jedno nabitie vydrží okolo 12 míľ, čo je dostatočne dlhá vzdialenosť, keď vezmeme do úvahy, že ide o skateboard. Na výber sú tri verzie elektrických motorov. Konkrétne verzia Single - ide o verziu s jedným motorom. Má aj najmenšiu spotrebu, čiže najväčší dojazd, až okolo 14 míľ na jedno nabitie. Ďalej Dual verzia - ponúka dva motory, vpredu a vzadu. Dual+ - tretia verzia, ponúka opäť dva motory, ale je tu posilnený výkon, čiže väčšia rýchlosť.

Ďalšou zmenou sú kolieska, ktoré zväčšili svoj priemer zo 75 mm na 80 mm. Samotná doska ostala nezmenená. Čo nás však zaujalo asi najviac, je, že celý skateboard je vodoodolný.

Zdroj: boostedboards.com

Vylepšená bola aj bluetooth technológia skateboardu. Bol pridaný ďalší bluetooth prijímač. To umožňuje pripojiť na skateboard naraz dve zariadenia, mobil a ovládač. Táto funkcia bude určite veľmi vítaná, pretože v prvej verzii nemohli používatelia naraz na skateboarde jazdiť a zároveň zisťovať zostatok batérie či prejdenú vzdialenosť. Používateľ musel zastaviť a prácne odpojiť ovládač a potom pripojiť mobil.

Aplikácia je dostupná a optimalizovaná pre iPhone aj iPad. Poskytuje základné informácie o batérii, počte prejdených míľ a taktiež možnosť vybrať si mód jazdy. Na výber máme hneď 4 možnosti. Na úrovni Začiatočník nedosahuje motor maximálny výkon rovnako ako pri ECO móde, ktorý šetrí batériu. Potom je tu mód Pro, pre skúsených používateľov, a ešte Advanced mód, v ktorom si používateľ sám upraví vlastnosti skateboardu. Aplikácia pôsobí veľmi dobrým dojmom a je prehľadná, ako je možné vidieť na obrázku nižšie.

Zdroj: boostedboards.com

Skateboard sa teší veľkej popularite najmä v Amerike. Napríklad v New Yorku je jednoduchšie jazdiť po ceste na skateboarde pomedzi autá. Táto verzia priniesla naozaj zaujímavé vylepšenia, na jedno vylepšenie si však budeme musieť počkať do tretej verzie, a tým je cena. Tá sa pohybuje od 999 $ do 1 499 $ a batérie stoja od 199 $ do 399 $. V Európe je, žiaľ, nedostupný a firma Boosted sa vyjadrila, že riešia celosvetovú certifikáciu, ktorá by mala byť schválená niekedy v druhej polovici roka 2016.


Zdroj titulnej foto: dudeiwantthat.com

Zdroj: [theverge.com, boostedskateboards.com](http://www.theverge.com/2016/5/19/11705930/boosted-new-electric-skateboard-upgrade-water-resistant-bluetooth, https://boostedboards.com/the-board/)