Druhá generácia Apple Watch možno už v septembri

· 1 min read
Druhá generácia Apple Watch možno už v septembri

Rozlične spoľahlivé zdroje ako DigiTimes naznačujú, že Apple sa pravdepodobne pripravuje na predstavenie druhej generácie Apple Watch spoločne s iPhonom 7 už v septembri tohto roku.

Preprava čipov a komponentov pre druhú generáciu Apple Watch je naplánovaná na tretí štvrťrok tohto roku. Časový rámec je, samozrejme, nejasný, ale výroba komponentov, ktorá je naplánovaná na júl až september, by mala byť časovo kompatibilná s predstavením Apple Watch 2 a iPhonu 7.
Zdroj: 9to5mac.com

Rovnaká správa naznačuje, že Apple sa môže týmto modelom snažiť o výrazné zvýšenie predaja. Záujem o Apple Watch 2 bol podľa prieskumov vyšší, než sa očakávalo. Súdiac podľa objednávok, záujem sa odhaduje na predaj asi dvoch miliónov nových Apple Watch mesačne.

Časť tohto optimizmu môže prameniť z toho, že watchOS 3 má významne zvýšiť použiteľnosť platformy a zrýchliť pomalé otváranie aplikácií a úvodná obrazovka by sa mala automaticky usporiadať podľa najčastejšie používaných aplikácií. Osobne si myslím, že táto inovácia by mohla zaujať viacerých používateľov.

Na to, čo nová generácia Apple Watch ponúkne a kedy bude skutočne predstavená, si ale ešte budeme musieť počkať. Rozhodne sa na to tešíme a budeme vás o všetkom informovať.


Zdroj titulnej foto: [ iphonebites.com](http://www.iphonebites.com/apple-watch-2-price-release-date-specifications/)

Zdroj: 9to5mac.com