Týždeň vo štvorci

· 1 min read
Týždeň vo štvorci

Rozhodli sme sa zaviesť novú sériu článkov. Radi by sme Vám sem zhrnuli zaujímavé novinky z technologického sveta za posledný týždeň. Je pre nás veľmi dôležité, či by sa Vám takéto niečo páčilo a preto sa prosím vyjadrite v komentároch. Poďme teda na to.

Zistite, čo sa počúva v Bielom dome

Konkurenčný boj medzi Apple Music a Spotify pokračuje a odzrkadľuje sa to aj na ďalšom kroku druhej menovanej spoločnosti. Tá totižto sprístupnila samozrejme so spoluprácou Obamu playlist, ktorý sa hráva v Bielom dome. Ak by ste mali záujem o nahliadnutie do súkromia prvého muža Ameriky, pesničky nájdete na tomto odkaze.

Drony na likvidovanie čajok?

V jednom britskom mestečku navrhol jeden z poslancov zníženie populácie čajok pomocou dronou. Stalo sa tak po tom, čo čajka zobrala jednému chlapcovi zmrzlinu priamo z ruky. Ak ste fanúšikom Michaela Baya a čakáte výbuchy ako v Transformeroch, musíme Vás sklamať. Znižovanie bude prebiehať pomerne nudne. Dron príde ku hniezdu, do ktorého nastrieka látku, ktorá znemožní vyliahnutie nových vtákov z vajec.

Stetoskop za 30 centov

Stetoskop je jedným z najhlavnejších lekárskych pomôcok. V niektorých krajinách aj jednou z tých najdrahších. Napríklad v Palestine stojí jeden toľko, že naň lekár musí robiť mesiac. Preto prišiel nápad vyrobiť stetoskop na 3D tlačiarni. A podarilo sa. Tím ľudí plánuje do budúcna vytvoriť aj pulzný oximeter a elektrokardiogram.

Tento článok je experiment a preto je pomerne krátky. Ešte raz na Vás apelujeme a prosíme, aby ste vyjadrili svoj názor a povedali nám, čo si myslíte o takýchto zaujímavostiach zo sveta technológií.