Drag'n'drop multitasking na iPade? S aplikáciami od Readdle realita!

· 2 min read
Drag'n'drop multitasking na iPade? S aplikáciami od Readdle realita!

S príchodom multitaskingu v iOS 9 pre iPady, ktorý umožnuje mať zobrazené dve aplikácie naraz, mnohým chýbala funkcia presúvania súborov medzi aplikáciami na obrazovke. Apple v iOS totiž (zatiaľ?) nepodporuje takúto komunikáciu medzi aplikáciami.

Avšak vývojári z Readdle vytvorili "workaround" a funkciu drag'n'drop integrovali do väčšiny svojich aplikácií. V rámci týchto aplikácií môžeš kopírovať súbory ťahaním prstom po displeji bez nutnosti používať "Open with..." a to aj viacero súborov naraz.


Zdroj: https://upload.wikimedia.org


Táto funkcia funguje na všetkých iPadoch s podporou Split View multitaskingu:

  • iPad Pro (obe veľkosti)
  • iPad Air 2
  • iPad mini 4
  • iPad (2017)

A medzi podporované aplikácie patria:

  • Documents 6
  • PDF Expert 6
  • Spark
  • Scanner

Stačí spustiť dve z podporovaných aplikácií a môžeš prstom kopírovať súbor medzi aplikáciami, tak ako myšou na počítači. Cez tlačítko "Select" môžeš v jednej aplikácii vybrať viacero súborov a tie naraz ťahať do druhej.

V prípade takéhoto kopírovania medzi sandboxmi aplikácií to naozaj funguje ako vo Finderi na macOS pri kopírovaní medzi zložkami, avšak menší problém je, že ak chceš skopírovať dokument, povedzme PDF súbor z aplikácie PDF Expert na FTP server spustený cez aplikáciu Documents. V takomto prípade stačí súbory prstom ťahať z PDF Expert do Documents nad zvolený FTP server, ktorý je zobrazený v ľavom paneli:

Zdroj: thinkaple.sk

Po uvoľnení sa v pop-up okne zobrazí štruktúra, kde sa stačí navigovať do želaného priečinka a potvrdiť prenos.

V prípade e-mailového klienta Spark je zaujímavé, že keď píšeš e-mail, tak sa dá ťahaním prsta pridávať prílohy do e-mailu a to aj viac súborov naraz:

Zdroj: thinkapple.sk

Drag'n'drop by mal byť súčasťou iOS, dúfajme že v iOS 11 bude táto funkcia integrovaná globálne a nebudú treba takéto "workaround-y".

Zdroj titulnej foto: lynda.com
Zdroj: thinkapple.sk

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read