Dôvod, prečo je iPhone SE úšpešnejší, ako všetci čakali

· 1 min read
Dôvod, prečo je iPhone SE úšpešnejší, ako všetci čakali

Keď firma Apple predstavila 21. marca iPhone SE, na internete sa začali šíriť rôzne negatívne názory. Týkali sa hlavne toho, že iPhone SE je prakticky 3 a pol roka starý telefón, ktorý má iba vylepšený výkon. Nie je to však úplne pravda a nástupca iPhone 5s okrem vyššieho výkonu ponúkne majiteľom aj lepší fotoaparát totožný s tým z iPhonu 6s, skvelú výdrž batérie a tiež farbu Rose Gold.

Možno aj to sú dôvody, prečo Tim Cook hovoril pri oznamovaní nie príliš pozitívnych finančných výsledkov o iPhone SE veľmi nadšene. Podporujú to aj najnovšie správy o tom, že firma Apple zvýšila objednávky komponentov potrebných na výrobu 4" telefónov.

Fakt je, že iPhone SE dokáže upevniť postavenie Apple vďaka cene, ktorá je na neobvykle nízkej úrovni. Vďaka tomu dokáže iPhone SE zaujať aj na rozvojových trhoch, hlavne v Číne, kde firma Apple zaznamenala vyše 3,4 miliónov predobjednávok. To znamená veľký problém pre firmy, ako sú Xiaomi a Huawei, pretože stratili určitú časť z podielu na domácom trhu.

zdroj: apple.com

Navyše poteší informácia, že podľa The Independent si nový iPhone SE zakúpi až 80 % používateľov iPhonu 5s.

Práve cena je jedným z najväčších lákadiel, aby si množstvo ľudí kúpilo doteraz najdostupnejší iPhone v histórii. To nič, že nemá najnovší dizajn, má jeden z najpodarenejších vzhľadov, stále vyzerá dobre a najviac ponúka výkon z omnoho väčšieho a drahšieho iPhonu 6s.


Zdroj titulnej foto: macworld.com
Zdroj: cultofmac.com