Doktori hovoria, že Pokémon Go je hra prospešná pre tvoje zdravie

· 1 min read
Doktori hovoria, že Pokémon Go je hra prospešná pre tvoje zdravie

Hra Pokémon GO zažila za posledný mesiac obrovský nárast popularity. Táto hra rozdelila ľudí na dve polovice - na tých, ktorí si o nej myslia, že je to len ďalšia zábavka pre deti, a tých, ktorí ju majú radi a hrávajú ju, či už aktívne, alebo len tak, vo voľnom čase, pre zábavu. Hra však podľa britských lekárov veľmi pozitívne vplýva na náš organizmus.

V úvodníku časopisu British Medical Journal sa doktorka Margaret McCartney vyjadrila, že ľudia si ani neuvedomujú, že vďaka Pokémon Go veľa chodia, a taktiež je podľa nej dobré, že táto hra nie je uvádzaná ako zdravotná aplikácia, pretože takto sú hráči nútení chodiť, ak chcú mať progres, a neberú to ako spôsob zlepšenia životosprávy.

Zdroj:theverge.com

McCartney, ktorá pracuje ako praktický lekár v škótskom meste Glasgow, uviedla jeden príklad, keď hráč, ktorý bol v zápale hry, prešiel 140 míľ a v tomto procese stratil 27lb. To podporuje tvrdenie, že hra Pokémon GO by mohla pomôcť s bojom proti obezite a cukrovke typu 2, hoci McCartney uznala, že tieto tvrdenia sú založené na nepriamych dôkazoch a nie na vedeckých štúdiách.

Poznamenala tiež: "Ako pri väčšine vecí, hranie má svoje svetlé a tmavé stránky." Samozrejme, nemôžeme tvrdiť, že človek napríklad predíde infarktu len kvôli tomu, že bude naháňať pokémonov. Myslíš, že je prechádzka počas hrania Pokémon Go pre nás prospešná? Alebo to neriešiš a nehráš?


Zdroj titulnej foto: [pixabay.com](https://pixabay.com/sk/inteligentn%C3%A9-hodinky-jablko-821559/)

Zdroj: applemagazine.com