Dôkazy, že Steve Jobs bol génius

· 2 min read
Dôkazy, že Steve Jobs bol génius

Steve Jobs už navždy ostane ikonou spätou so spoločnosťou Apple, ktorú založil spolu so svojim kamarátom Wozniakom. Mnoho fanúšikov o ňom hovorí, že bol génius a podľa rôznych vecí, ktoré vo svojom živote urobil, aj skutočne bol

Vedel priniesť správnu vec v správny čas

Steve vedel počkať do chvíle, kedy bola technológia v tom štádiu, že bola používateľsky prívetivá. To platilo ako pri inteligentnom mobilnom telefóne, tak aj pri iPode a počítači s grafickým používateľským rozhraním.

Vedel ľuďom ukázať prečo bez jeho produktu nevedia žiť

Je jednoduché ukázať ľuďom skvelý produkt, no omnoho náročnejšie je prinútiť ich aby si mysleli, že bez daného produktu nevedia žiť. Steve však mal talent aj na túto vec a zakaždým počas predstavovania produktu dal jasne najavo, že nový produkt proste potrebujete a nie je možné bez neho žiť.

zdroj: Biography.com

Práve táto vlastnosť teraz Applu podľa môjho názoru chýba a doteraz nevieme prečo by sme nevedeli žiť bez Apple Watch, čo je prakticky jediná nová kategória produktov od odchodu Steva Jobsa z CEO pozície.

Nosil stále to isté oblečenie

Dôvodom, prečo Steve Jobs nosil stále to isté oblečenie je, že takto mohol oslobodiť svoju myseľ od bežných rozhodnutí typu "čo si dnes oblečiem" a sústrediť sa na omnoho podstatnejšie veci.

zdroj: inc.com

Pole skreslenej reality

Jednou z Jobsových jedinečných vlastností bolo pole skreslenej reality. V jeho prítomnosti bola skutočnosť tvárna a on robil a dokázal veci o ktorých bolo jasné, že nemôžu byť pravda. Veril, že pre neho žiadne pravidlá neplatia.


Ako teda môžete vidieť, Steve Jobs bol skutočne unikátny človek a podobných ako je on skutočne veľa nie je.

zdroj: Wired


Zdroj titulnej foto: KRW International, Inc.