Dočkáme sa v budúcnosti Apple prsteňa?

Dočkáme sa v budúcnosti Apple prsteňa?

Nová móda technologických hračiek, ktoré sa dajú nosiť sa začala nejaký ten čas dozadu. Apple na tento vlak síce nastúpil trošku neskôr, ale s o to väčším elánom a tohto roku predstavil svoje prvé "nositeľné zariadenie". Vyzerá to ale tak, že tým sa jeho plány do budúcna nekončia a tešiť sa budeme môcť aj na prsteň (?).

Apple už totiž oficiálne vlastní patent, týkajúci sa akéhosi technologického prsteňa, ktorý je zaregistrovaný na Americkom patentovom úrade. Tento patent popisuje technológie, ako napríklad vstavaný mikrofón, "haptic feedback", na ktorý sme už zvyknutí aj z iPhonov alebo Apple hodiniek. Ďalej sa tu má podľa doterajších informácií nachádzať aj biometrický senzor, to jest Touch ID a dokonca aj malý dotykový displej. Viete si predstaviť, že na prsteni by bol displej?

Tak, ako Apple Watch, tento iPrsteň by sa mal spárovať so zariadením pomocou bezdrôtovej technológie, ak sa dovtedy nevymyslí nič nové, tak to bude Bluetooth.

No a pýtate sa na využitie? Pracovníci v Kupertíne si to predstavujú tak, že pomocou tejto malej vecičky budete môcť platiť v obchode. Čo je ale zaujímavejšie, pri dohode by ste si mohli s druhou osobou poslať peniaze jednoduchým podaním ruky.

Pýta sa tu veľa otázok, na ktoré nám ale v tejto chvíli pravdepodobne nevie odpovedať ani samotný Apple. Napríklad, ako na tom bude batéria? Bude prsteň slúžiť iba na platenie? Aké ďalšie funkcie poskytne? Bude tiež merať pohybovú aktivitu?

Podľa toho, ako premyslene vyzerá byť patent vyhotovený to vyzerá tak, že spoločnosť naozaj zvažuje podobný produkt priniesť do regálov. My sa ale pýtame, našla by si takáto novinka uplatnenie?