Bezdrôtové nabíjanie iPhonov - kedy a vďaka komu sa ho konečne dočkáme?

· 3 min read
Bezdrôtové nabíjanie iPhonov - kedy a vďaka komu sa ho konečne dočkáme?

Bezdrôtové nabíjanie nie je v dnešnej dobe žiadna novinka. Mnoho Android telefónov, vrátane najnovšieho konkurenta iPhonu 6S Samsung Galaxy S7, má v sebe podobnú technológiu zabudovanú. Aj napriek tomu sa ale majitelia iPhonu musia stále trápiť so "staromódnym" káblom. Aj to je dôvod, prečo by sme bezdrôtové nabíjanie pri iPhone určite privítali. Dnes si ukážeme niekoľko dôkazov, že Apple na nás niečo v tomto smere chystá.


Koncom januára sme ťa informovali o tom, že Apple pravdepodobne vyvíja technológiu bezdrôtového nabíjania. Písal o tom portál Bloomberg. Podľa neho sa ho dočkáme až budúci rok, teda pravdepodobne s príchodom iPhonu 7S.

Čítaj tiež: Apple plánuje nasadiť do iPhonu skutočné bezdrôtové nabíjanie

K dohadom o bezdrôtovom nabíjaní prispel aj analytik Morgan Stanley, ktorý sa vo februári vyjadril, že očakáva podobnú technológiu o jeden alebo dva roky.

Firma Apple tiež podala niekoľko nápadov na patentový úrad ohľadom bezdrôtového nabíjania. Prvý sa ukázal na spravodajskom portáli The Wall Street Journal ešte v roku 2012.

zdroj: androidpolice.com


Apple a spoločnosť Energous

Osobitnou kategóriou sú "konšpiračné teórie", ktoré spájajú Apple so spoločnosťou Energous. Tá sa zaoberá bezdrôtovou technológiou. Stephen R. Rizzone, riaditeľ firmy, viackrát spomínal kľúčového strategického partnera, za ktorého mnoho ľudí považuje práve kalifornskú spoločnosť.

Na začiatku roka 2015 vyhlásil, že spoločnosť podpísala kontrakt s "jednou z piatich najväčších elektronických spoločností sveta", čo by na Apple celkom sedelo. Samozrejme, v úvahu prichádzajú aj ďalší giganti ako napríklad Samsung, Hewlett Packard, Microsoft a Hitachi. Riaditeľ firmy však odmieta vydať bližšie informácie a celú spoluprácu sa pokúša držať v tajnosti.


Energous je pre Apple najlepšia možnosť

Všetky tieto fakty, ktoré naznačujú veľkú spoluprácu, však môžu byť úplne chybné a zle vyložené. Aj napriek tomu Energous vychádza pre spoločnosť ako najlepšia možnosť. Na poli bezdrôtových nabíjaní je viacero potencionálnych firiem, avšak žiadna kvalít spomínanej značky.

Technológia Energous sa nazýva WattUp. Odosiela do zariadenia signály na rovnakej frekvencii ako Wi-Fi. Špeciálny čip ich potom zachytáva a premieňa na energiu.

V úvahu by mohla prichádzať napríklad spoločnosť uBeam, ktorá je považovaná za veľkého konkurenta Energous. Jej ultrazvuková technológia je však stále vo fáze testovania a viacero odborníkov pochybuje, či niečo také bude vôbec možné.

Firma WiTricity by tiež mohla byť potencionálnym partnerom pre Apple. Využíva technológiu na báze magnetického poľa, ktorá je použitá napríklad aj pri Samsungu Galaxy S7. Avšak podľa ich prístupu je pravdepodobné, že sa chcú skôr venovať elektrickým autám a laptopom, nie smartfónom.

Energous by teda mala byť pre Apple najlepšia možnosť. Je to firma bezpečná, spoľahlivá a stále sa zlepšuje.

zdroj: idownloadblog.com


Kedy sa teda bezdrôtového napájania dočkáme?

Veľmi dôležitá otázka je, kedy sa vôbec zo spomínanej technológie budeme môcť radovať. Pokiaľ sú tieto predpoklady pravdivé a Energous by bol skutočne partnerom kalifornskej spoločnosti, mohli by sme sa dočkať bezdrôtového nabíjania už v najbližších rokoch. Odborníci sa ale zhodujú, že pri predstavení iPhonu 7 ešte táto technológia nebude celkom pripravená. Rok 2017 už ale vyzerá o niečo pravdepodobnejší.

Čo si o bezdrôtovom nabíjaní myslíš ty? Ocenil by si podobnú funkciu v iPhonoch alebo to považuješ za zbytočnosť? Napíš nám to do komentárov!


Zdroj titulnej foto: iphonology.com
Zdroj: businessinsider.com