Dočkáme sa budúci rok 4-palcového iPhonu 7C? Podľa analytika z KGI áno!

· 1 min read
Dočkáme sa budúci rok 4-palcového iPhonu 7C? Podľa analytika z KGI áno!

Analytik Ming-Chi Kuo zo všeobecne uznávanej analytickej spoločnosti KGI zverejnil svoje predpovede na najnovší iPhone 7, ktorého sa pravdepodobne dočkáme v septembri budúceho roka. Okrem iného pripustil aj možnosť, že Apple pôjde v šľapajach iPhonu 5C, ktorý bol predstavený spolu s modelom 5S. Analytik si myslí, že najbližší iPhone príde aj so 4-palcovým variantom a s označením C.


Ming-Chi Kuo predpokladá, že iPhone 7C bude pripomínať vylepšenú 5C spred dvoch rokov. Tiež by mal priniesť 4-palcový displej, avšak tentoraz nevyjde s plastovým telom. Väčšia pravdepodobnosť je, že Apple ho predstaví s luxusným celokovovým dizajnom.

Čo sa vnútorností týka, "lacnejší iPhone" bude obsahovať procesor použitý v súčasnej generácii, a to A9. Bude teda o generáciu pozadu oproti iPhonom 7 a 7 Plus, ktoré, ako predpokladáme, budú bežať už na A10. Aj tak sa však o slabý výkon nemusíme obávať. Tak ako procesor, aj pamäť RAM bude zrejme rovnaká ako pri iPhonoch 6S, a to 2 GB. Apple bude asi musieť "ušetriť" na displeji. S najväčšou pravdepodobnosťou sa u neho nedočkáme 3D Touchu. Vďaka tomu by ale bola ponuka nových telefónov od Apple ešte rôznorodejšia.

Analytik z KGI verí, že trh je stále pripravený na 4-palcový smartfón. Apple by ho mohol predstaviť už v prvej polovici budúceho roka. To znamená, že by prišiel ešte skôr ako samotný iPhone 7 a 7 Plus.

zdroj: http://appleinsider.com/