Do FB Messengera mieria stovky nových smajlíkov. Vieme, ako budú vyzerať

Najväčšia sociálna sieť Facebook plánuje veľkú aktualizáciu smajlíkov, ktorých ponúka v aplikácii Messenger. Už tento utorok plánuje aktualizovať až 1 500 starých emoji, ku ktorým sa zároveň pridá 100 nových.

Na čo sa teda môžeme tešiť?

Po vzore spoločnosti Apple a aplikácie Slack sa už aj v Messengeri dočkáme prispôsobenia emoji farbe pleti. Užívateľovi postačí podržať prst nad príslušným znakom a na výber bude mať hneď niekoľko variantov. Po prvýkrát tak budeme môcť poslať zdvihnutý palec napríklad aj v čiernej farbe.

zdroj: businessinsider.com

zdroj: businessinsider.com

Facebook ďalej pridáva do svojej sady emoji viac ženských postáv. Podobne tak nedávno spravila aj spoločnosť Google. Ženy budú zobrazené v rôznych roliach a zamestnaniach ako napríklad policajtka, bežkyňa, plavkyňa alebo aj surfistka.

zdroj: businessinsider.com

zdroj: businessinsider.com

zdroj: businessinsider.com

Facebook sa zároveň pokúša zaviesť rovnaké štandardizované emoji v Messengeri pre všetky platformy. Ide o očakávanú aktualizáciu, ktorá zabezpečí, že užívatelia Androidu už nebudú z iPhonov dostávať symboly, ktoré sa im nezobrazia alebo sa zobrazia zle.

zdroj: businessinsider.com

A na záver Facebook sľubuje jednoduchšie prepínanie medzi klasickou klávesnicou a klávesnicou so smajlíkmi.

zdroj: businessinsider.com

Nám zostáva už len počkať na túto veľkú aktualizáciu databázy emoji. Otázka však znie, je toto všetko tak veľmi potrebné? Naozaj potrebujeme stovky emoji vo všetkých farbách a pohlaviach na vyjadrenie pocitov? Napíš svoj názor do komentárov!


Zdroj titulnej foto: theappfactor.com

Zdroj: businessinsider.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen