5. októbra 2011 nás navždy opustil Steve Jobs

· 2 min read
5. októbra 2011 nás navždy opustil Steve Jobs

Dneska sú tomu presne 4 roky, čo náš navždy opustil spoluzakladateľ Applu, Steve Jobs. Pri tejto smutnej príležitosti rozposlal Tim Cook zamestnancom interný e-mail, v ktorom opisuje Steve-a ako “geniálneho človeka” a pripomína svojím zamestnancov aké majú “privilégium a zodpovednosť” pokračovať v práci, ktorú Steve miloval.

Tím,

dneska sú tomu 4 roky, čo nás Steve navždy opustil. V ten deň, svet stratil vizionára. My v Apple sme stratili vodcu, mentora a mnohí z nás stratili drahého priateľa.

Steve bol geniálny človek a jeho priority boli veľmi jednoduché. Predovšetkým miloval svoju rodinu, miloval Apple a miloval ľudí, s ktorými spolupracoval a dosiahol skutočne veľa.

Každý rok, v deň jeho odchodu všetkým z Apple pripomínam, akú zdieľame zodpovednosť a privilégium pokračovať v práci, ktorú Steve toľko miloval.

Čo je jeho posolstvom ? Je ho vidieť všade okolo nás: neuveriteľný tím, ktorý stelesňuje jeho ducha inovácie a kreativity. Najlepšie svetové produkty, ktoré zákazníci milujú. Úspechy v technológií a architektúre. Skúsenosť v prekvapovaní a radosti. Spoločnosť, ktorú mohol vybudovať len on. Spoločnosť s intenzívnym odhodlaním zmeniť svet k lepšiemu.

A samozrejme, radosť, ktorú priniesol svojím milovaným.

V posledných rokoch svojho života mi často spomínal, ako dúfa, že bude žiť dostatočne dlho na to, aby uvidel niektoré z medzníkov v živote jeho detí. Počas leta som bol s Lauren a ich najmladšou dcérou v jeho pracovni. Správy a kresby od jeho detí sa stále nachádzajú na jeho nástenke.

Pokiaľ ste Steve-a nepoznali osobne, pravdepodobne pracujete s niekým, kto tu pracoval alebo pôsobil vtedy, keď Steve viedol Apple. Zastavte jedného z nás a spýtajte sa, aký Steve v skutočnosti bol. Mnoho z nás zdielali svoje osobné spomienky na AppleWeb a ja vám odporúčam prečítať si ich.

Ďakujem vám, že ctíte Steve tým, že pokračujete v práci, ktorú začal a za pripomínanie nie len toho čím Steve bol, ale aj toho, za čím si stál.

Tim

Tim Cook nahradil Steve-A Jobsa na poste CEO Apple 24. augusta 2011 a predstavil iPhone 4S spolu s iOS5 a službou iCloud. Podobné spomienky rozposiela Tim každoročne pri uctení si pamiatky Steve Jobsa.

Ďakujeme Steve ! R.I.P.

Steve-ov slávny príhovor na Stanford Univerzite

zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read