Ovládaj nový Nikon D500 len svojím iPhonom!

Amsterdam, Holandsko, 5. januára 2016: spoločnosť Nikon Corporation s potešením oznamuje uvedenie fotoaparátu Nikon D500, digitálnej jednookej zrkadlovky formátu DX predstavujúcej špičku vo svojej triede, ktorá spája vynikajúci výkon digitálnej jednookej zrkadlovky formátu FX s flexibilným telom a lepšou použiteľnosťou.

Zdroj: nikonrumors.com

Fotoaparát Nikon D500 bol vytvorený ako reakcia na meniaci sa vizuálny vkus spotrebiteľov a sofistikovanejšie vizuálne potreby nadšencov. Tiež rieši neustále rastúcu potrebu nepretržitého pripojenia medzi fotoaparátmi a inými mobilnými alebo, lepšie povedané, "chytrými" zariadeniami.

S cieľom priniesť tieto možnosti sa fotoaparát Nikon D500 pýši jedným z najpokročilejších systémov automatického zaostrovania medzi fotoaparátmi pre nadšencov. Prináša možnosť zaznamenávať videosekvencie s rozlíšením 4K UHD do radu fotoaparátov Nikon formátu DX a navyše je to prvý fotoaparát Nikon s pripojením, ktoré umožňuje nepretržité okamžité zdieľanie pomocou technológie SnapBridge.

KONCENTROVANÝ VÝKON

Fotoaparát D500 je vynikajúci pri sledovaní pohybu, pretože obsahuje rovnaký 153-bodový systém automatického zaostrovania novej generácie ako fotoaparát D5.
100%-né zameranie objektu aj počas rýchleho sériového snímania (približne 10 snímok za sekundu) zaručuje, že motoristický šport a dobrodružstvá z ciest budú zaznamenané bezchybne. Nadšenci, ktorí chcú zaznamenávať úchvatné motívy, môžu teraz nahrávať vo videosekvenciách s rozlíšením 4K UHD. Toto rozlíšenie podporuje aj nový systém spracovania obrazu EXPEED 5, ktorý umožňuje fotoaparátu Nikon D500 poskytovať vysokú kvalitu snímok.

Fotoaparát D500 má aj široký rozsah citlivosti ISO od hodnoty ISO 100 až po ISO 51 200 rozšíriteľný na hodnotu Hi 5 (ekvivalent citlivosti ISO 1 640 000).
Vďaka spojeniu vysokého výkonu a všestrannosti s pohodlnou ovládateľnosťou je fotoaparát D500 nástrojom, ktorý transformuje kreatívnu víziu a vášeň do bohatých vizuálnych obrazov, čo fotografom umožňuje naplno rozvinúť svoj potenciál.

Porovnanie Nikon D5 a Nikon D500 - profesionál vs poloprofesionál - Najnovšie od Nikonu
Zdroj: cinema5d.com

Špecifikácie:

 • Jednooká digitálna zrkadlovka
 • Bajonet: Nikon F Mount
 • formát Nikon DX - čo je cca 1.5-násobok ohniska FullFrame objektívu
 • Snímač: 23.5 x 15.7 mm CMOS sensor
 • Rozhranie ISO: 100-51,200 rozšíriteľná na Lo 1 a Hi 5 (50 - 1 640 000 ekvivalent)
 • Okamžité zdieľanie obrázkov so vstavaným SnapBridge (WiFi® + Bluetooth).
 • 4K UHD video
 • Dva sloty pre karty - XQD a SD

Porovnanie Nikon D500 a Nikon D7200
Zdroj: nikonrumors.com

Hlavné plusy fotoaparátu Nikon D500:

 1. Výkonné 153-bodové automatické zaostrovanie dosahuje špičkový výkon pri zameriavaní objektu v širokej škále situácií
  -Modul snímača automatického zaostrovania Multi-CAM 20K fotoaparátu D500 ponúka hustú konfiguráciu 153 zaostrovacích bodov (99 krížových snímačov), ktoré pokrývajú extrémne širokú časť oblasti snímky. Novovyužitý systém automatického zaostrovania a 180 000-pixelový snímač RGB tiež prispievajú k dosahovaniu výnimočného výkonu automatického zaostrovania pri rôznych motívoch.

 2. Rýchle sériové snímanie frekvenciou približne 10 snímok za sekundu až do 200 záberov (14-bitový nekomprimovaný formát RAW)
  -Fotoaparát D500 poskytuje rýchle sériové snímanie frekvenciou približne 10 snímok za sekundu až na 200 záberov vo formáte JPEG a 200 záberov v 14-bitovom formáte RAW bez akéhokoľvek poklesu frekvencie snímania.

 3. Jedinečné výhody kompaktného systému formátu DX – väčšia flexibilita snímania pomocou teleobjektívu
  -Fotoaparát D500 formátu DX od spoločnosti Nikon poskytuje obrazový uhol ekvivalentný s objektívom s približne 1,5-násobne dlhšou ohniskovou vzdialenosťou. Umožňuje to snímanie teleobjektívom pomocou menších, ľahších objektívov s kratšou ohniskovou vzdialenosťou a súčasne využívať výkon, ktorý konkuruje vlajkovému modelu D5 formátu FX.

 4. Videosekvencie s rozlíšením 4K UHD vhodné na profesionálnu videoprodukciu
  -Fotoaparát D500 dokáže zaznamenávať videosekvencie s rozlíšením 4K UHD. K dispozícii je simultánny výstup prostredníctvom rozhrania HDMI. Je tiež možné generovať časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K UHD priamo vo fotoaparáte.

 5. Nový systém spracovania obrazu EXPEED 5 dosahuje citlivosť až ISO 51 200 rozšíriteľnú na možnosť Hi 5 (ekvivalent citlivosti ISO 1 640 000)
  -Nový systém spracovania obrazu EXPEED 5 fotoaparátu D500, rovnaký ako vo fotoaparáte D5, poskytuje štandardnú citlivosť ISO od hodnoty ISO 100 až po ISO 51 200 rozšíriteľnú nadol na hodnotu Lo 1 (ekvivalent citlivosti ISO 50) a nahor na hodnotu Hi 5 (ekvivalent citlivosti ISO 1 640 000).

 6. 8-centimetrový/3,2-palcový zvislo vyklápateľný monitor s dotykovou obrazovkou a vysokým rozlíšením
  -Monitor s dotykovým panelom fotoaparátu D500 umožňuje používať rôzne funkcie vrátane okamžitého prepínania snímok pomocou panela na posúvanie záberov a zadávania textu, možnosti zdieľané s fotoaparátom D5, a dotykového automatického zaostrovania a dotykovej spúšte.

 7. Technológia SnapBridge pripája fotoaparát D500 k inteligentným zariadeniam prostredníctvom pripojenia Bluetooth
  -Fotoaparát D500 je prvý fotoaparát Nikon, ktorý má nepretržité pripojenie k inteligentným zariadeniam* prostredníctvom komunikácie na krátku vzdialenosť pomocou pripojenia Bluetooth. Používateľ môže automaticky prenášať snímky zhotovené pomocou fotoaparátu D500 do svojich inteligentných zariadení, ako aj automaticky ich odovzdávať do služby NIKON IMAGE SPACE.
  *-Zariadenia s operačným systémom iOS alebo Android - Aplikácia Wireless Transmitter Utility.

 8. Bezdrôtový vysielač WT-7/A/B/C umožňuje vysokorýchlostnú komunikáciu pomocou káblovej/bezdrôtovej siete LAN
  -Bezdrôtový vysielač od spoločnosti Nikon je určený profesionálom, ktorí potrebujú prenášať snímky rýchlejšie, ako je to možné pomocou zabudovanej bezdrôtovej siete LAN. Keď je pripojený k fotoaparátu D500, umožňuje prenos súborov snímok a videosekvencií do počítačov alebo na server FTP prostredníctvom káblovej aj bezdrôtovej siete LAN. Fotoaparát D500 s vysielačom WT-7/A/B/C je možné používať ako prístupový bod bezdrôtovej siete LAN, čo umožňuje jednoduché pripojenia k počítačom a inteligentným zariadeniam.

Zdroj: Petapixel.com

Tento nadupaný krásavec sa na Slovensku dá zohnať už od 2107,00 €, čo zodpovedá pomeru cena/výkon.

Porovnanie cien tu: HEUREKA.SK

Zdroj: blog.neocamera.com
Zdroj: nikonusa.com

Zdroj titulnej fotky: i.ytimg.com
Zdroj: nikonusa.com, dpreview.com,
nikonrumors.com, ephoto.sk

Branislav Šranko

Branislav Šranko

Apple a Nikon sú moje srdcovky.
Nitra