Disney dizajnéri sa vyhrali s iPadom Pro

Disney dizajnéri sa vyhrali s iPadom Pro

Dizajnéri spoločnosti Disney mali to šťastie a mohli si vyskúšať “kresliace” schopnosti najnovšieho iPadu Pro spolu s Apple Pencil priamo v akcii.

Jeff Ranjo, ktorý pracuje na pozícii Story Artist v Disney, zdieľal prostredníctvom Periscopu video, ktoré demonštruje využite iPadu Pro priamo v profesionálnom dizajnérskom prostredí. Cez jeho Twitter účet bolo k videniu aj pár fotiek. Disney tím využíval pri práci beta verziu populárnej aplikácie na kreslenie Procreate, ktorá bola aktualizovaná na verziu kompatibilnú s iPadom Pro. Používaná bola taktiež iPad Pro verzia aplikácie Paper od spoločnosti Fiftythree.

alt

Ranjo bol očarený priľnavosťou obrazovky tohto iPadu, práve pri používaní Apple Pencil a taktiež ocenil funkciu “odmietnutia” dotyku pri kreslení s položenou dlaňou na obrazovke, pričom sa stále zachováva využitie niektorých gést, ako je napríklad približovanie, resp. vzdiaľovanie. Na konci videa, ktoré určite stojí za pozretie, sa Ranjo vyjadril: “ Poďme si niekoľko kusov objednať !”

Niekoľko ďalších fotiek zdielal produktový manažér Paul Hildebrant. Story Artist Paul Briggs použil iPad Pro na náčrt snehuliaka Olafa z animáku Frozen, zatiaľ čo dizajnér Paul Felix načrtol klasický Disney motív, Mickeyho Mousa.

alt

Tento prerastený iPad, Apple Pencil a Smart Keybord budú dostupné v Novembri 2015. Apple síce zatiaľ nespresnil dátum začiatku predaja, ale posledné fámy hovoria niečo o začiatku toho mesiaca.

zdroj: macrumors.com