Deväťročnému chlapcovi vrátili sluch pomocou implantátu a aplikácie v iPhone

Deväťročnému chlapcovi vrátili sluch pomocou implantátu a aplikácie v iPhone

Lisa Jackson uverejnila cez ABC7 News príbeh o deväťročnom chlapcovi, ktorému vrátili sluch pomocou kostného implantátu, ktorý kontroluje sluch pomocou aplikácie v iPhone. Malý chlapec Joshua je jasný príklad toho, že technológia dokáže zlepšiť a aj zlepšuje životy.

Joshua Gomez začal strácať sluch, keď mal tri roky. Počas piatich rokov podstúpil sériu operácií, ale ani jedna nebola úspešná. Obvyklé sluchové pomôcky Joshuovi nemohli pomôcť, no nakoniec Detské sluchové centrum v Stanforde našlo riešenie. Voperovali mu Cochlear Baha 5, zariadenie, ktoré mu umožňuje po prvýkrát počuť jasne na obe uši.

Cochlear Baha 5 sa líši od obvyklých sluchových pomôcok tým, že prenáša zvuk do vnútorného ucha cez kosť, a pritom nezasahuje do častí ucha, kde by mohol uškodiť.

Zdroj: cochlear.com

Aplikácia zase dovoľuje prispôsobiť zvuk rôznym prostrediam. Napríklad odlíšiť reč v hlučnom prostredí alebo zosilniť tichšie zvuky dieťaťa. Zvuky z iPhonu alebo iPadu môžu byť tiež rovno prenesené zo zariadenia.

Spoločnosti Apple už získal niekoľko ocenení za prispôsobovanie zariadení presne na mieru pre užívateľov. Tento rok v Apple vytvorili sekciu venujúcu sa čisto príslušenstvu, ktoré je robené na mieru. Jeden z Apple inžinierov, ktorý je sám slepý, nedávno prehovoril o hlbokom záväzku k ľuďom s akýmkoľvek postihnutím.


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com