Daniel Craig odmietol použiť vo filme Spectre telefón Android, pretože James Bond používa len tie najlepšie zariadenia

Daniel Craig odmietol použiť  vo filme Spectre telefón Android, pretože James Bond používa len tie najlepšie zariadenia

,,Bond. James Bond." Túto legendárnu hlášku určite nemusíme nikomu špeciálne predstavovať. Agent 007 patrí už od roku 1963, keď sa prvýkrát objavil na TV obrazovke, k ideálom. Vždy sa správal ako gentleman a vždy používal tie najlepšie a najmodernejšie produkty. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo v novej bondovke Spectre neuvidíme produkty značky Samsung alebo Sony.

Na základe odhalenej internej komunikácie vo firme Sony sme sa dozvedeli, že hviezda filmu stvárňujúca Jamesa Bonda Daniel Craig a režisér Sam Mendes odmietli niekoľkomiliónový kontrakt so spoločnosťami Samsung a Sony. Kontrakt vyžadoval, aby James Bond používal v novom filme agenta 007 telefón značky Sony alebo Samsung so systémom Android. Nestalo sa tak z jednoduchého dôvodu. Tieto produkty by mohli narušiť bezchybný obraz Jamesa Bonda.

alt

Podľa zistenia Matta Weinbergera z portálu Business Insider UK ponúkla Sony Craigovi 5 000 000 $ za to, že bude vo filme nosiť ich telefón Xperia Z4. Ďalších 18 000 000 $ ponúkla na marketingové účely.

Samsung bol ešte štedrejší. Ponúkol 50 000 000 $ na marketingové účely a 5 000 000 $ za umiestenie telefónu Samsung so systémom Android do filmu.

V uniknutých e-mailoch producentka filmu Barbaba Broccoli hovorí, že peniaze neboli jediným dôležitým faktorom pri rozhodovaní, či kontrakt vziať a umiestniť Android telefón do filmu.

Dôležitejším kritériom vraj bol tzv. tvorivý faktor. Samovi a Danielovi sa nepáčila myšlienka použiť telefón od Sony vo filme preto, lebo James Bond používa len to najlepšie. Z toho vyplýva, že telefón značky Sony nie je v ich mysliach ten najlepší.

Umiestňovanie produktov vo filmoch a televíziách sa stalo veľkým biznisom a bondovky boli odjakživa plné tých najluxusnejších značiek od auta Aston Martin až po špičkové hodinky značky Rolex. Je skutočne zvláštne predstaviť si, ako James Bond používa telefón Android a ten mu v strede akcie zamrzne.

Čo sa týka spoločnosti Apple, tá už dlhodobo ponúka svoje produkty pre filmové plátno. Toto ikonické jabĺčko je na plátne neprehliadnuteľné a pridáva svojmu používateľovi akúsi eleganciu alebo šmrnc.

zdroj: appleinsider.com