Ďalšia rana pre Teslu?

· 2 min read
Ďalšia rana pre Teslu?

Začiatkom týždňa jeden z vodičov Tesla Model S uštedril samotnej automobilke ranu. Havaroval, zatiaľ čo sa „hral” s telefónom.

Ako to však býva, médiá sa okamžite chytili konšpirácie, že opäť zlyhal automobil. Ako to bolo naozaj?

Kde je pravda?

Nórsky päťdesiatročný pán začiatkom týždňa nabúral do diaľničnej barikády. Počujete dobre. Priamo do dobre osvetlenej a jasne viditeľnej barikády. Čo bolo príčinou, sa ešte zisťuje, ale už dnes je jasné, že sa starší Nór zapodieval svojím mobilom viac ako šoférovaním.

Taktiež sa preukázali isté pochybnosti o tom, či vodičov Model S vôbec mal k dispozícii funkciu autopilota.

Zdroj: teslarati.com

Našťastie sa nikomu nič nestalo. Náraz zdemoloval Model S a niektoré časti barikády narazili do okoloidúcich áut, no neboli pre samotných ľudí v autách nebezpečné.

Čo na to Musk?

Elon Musk, riaditeľ Tesly, akoby pred časom predpokladal, že sa takéto veci môžu začať diať. Povedal totižto, že sa „vodiči-experti” prispôsobia funkcii autopilota natoľko, že prestanú vnímať varovania samotného vozidla.

Zdroj: teslarati.com

V tomto prípade urobil chybu vodič. Médiá sa však už snažili obviniť z možnej tragédie autopilota. V tomto prípade krásne vidieť, ako sa snažia médiá prísť so správou, ktorá nielen zavádza, ale dokáže nabúrať povesť značky.

Zdroj: teslarati.com

Odpoveďou Tesly je nová verzia 8 pre autopilota. O tejto téme sme vás už informovali a článok si nájdete na našom webe.

Tesla je určite na správnej ceste vytvoriť bezpečné autonómne vozidlo. Stačí, aby si firma „zachovala” tvár aj v náročných situáciách a vyhla sa akýmkoľvek tragédiám či vyhroteným okamihom zo strany médií. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj titulnej foto: teslarati.com
Zdroj: teslarati.com

Related Articles

Apple je cintorínom Tesly
· 1 min read
Tesla príde s novým autopilotom!
· 2 min read
Čo je nové s Apple Car?
· 1 min read