Ďalšia lúpež Apple produktov

· 1 min read
Ďalšia lúpež Apple produktov

Prednedávnom sme ťa informovali o krádeži v meste Tigard v štáte Oregon v Spojených štátoch amerických, kde polícia odhalila podvodne získané produkty spoločnosti Apple v hodnote 683 000 eur. Najnovšie odhalený zločin sa týka menšej sumy.

Za nepríjemnými udalosťami stoja dvaja newyorskí kriminálnici, Jorge Escotto (vek: 23) a Joshua Gonzales (vek: 25), ktorí pomocou falošných vodičských preukazov a kreditných kariet nakupovali produkty ako Apple Watch, iPad a iPhone, až pokým ich nákupy neboli v systéme označené za podozrivé, čo sa stalo, keď hodnota nimi zakúpených produktov dosiahla cenu približne 14 500 eur. Tieto veľké novoročné nákupy sa odohrali najmä v obchodoch zámorského operátora Verizon. Obidvoch zločincov sa už polícii podarilo zatknúť za krádež identít a majetku.

The Ghost Logo

Joshua Gonzales bol odhalený vďaka tomu, že sa vždy preukazoval občianskym preukazom s iným menom, ale rovnakou fotkou. Jeho komplic Jorge Escotto bol najprv prepustený, pretože so svojím partnerom do obchodu nechodil. Až neskôr vyšetrovatelia zistili, že navštívil iné Verizon obchody v regióne Ohio a nakúpil značné množstvo mobilných telefónov iPhone s použitím falošného vodičského preukazu z New Jersey a falošnej kreditnej karty. Zatknúť sa ho podarilo až pri nastupovaní do lietadla na letisku Hopkins International Airport v meste Cleveland, kde mu v batožine našli veľké množstvo telefónov, tabletov a smart hodiniek.

Zdroj: cultofmac.com