Ďalší patent, ktorý naozaj hovorí o vodotesnosti iPhonov

· 1 min read
Ďalší patent, ktorý naozaj hovorí o vodotesnosti iPhonov

A je to tu zas. Ďalší patent pre Apple! Je zameraný na "vodotesné akustické zariadenie". Návrh je detailne prepracovaný a vzhľadom na to, že stále nové "uniknuté" informácie prinášajú aj novinky o vodotesnosti, pravdepodobne sa toho tento alebo budúci rok aj dočkáme.

Nový patent vodotesnosti sa zameriava na vodoodolnosť reproduktorového výstupu. Jeho hlavný prvok je akoby "dáždnik", ktorý má zabrániť prechodu tekutiny dovnútra, aj keď zvnútra von zvukový signál vychádza. Ak aj tekutina vnikne dnu, zastaví ju spomínaný "dáždnik", ktorý je založený na hydrofóbnej vrstve odpudzujúcej vodu z komponentov.

Zdroj: macrumors.com

Ak bude chcieť Apple predávať iPhone 7 ako plne vodotesný, bude musieť vymyslieť ešte niečo, čo tekutine zabráni vniknúť do telefónu cez rôzne otvory. Tento patent by však mohol byť veľmi užitočný a praktický. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: macrumors.com

Ďalší patent bol firme Apple udelený 7. júna 2016, má trochu dlhší názov: "Systém a spôsob miešania signálov akcelerometra a mikrofónu kvôli zlepšeniu kvality zvuku v mobilnom zariadení." Apple opisuje slúchadlá s mikrofónom, ktoré využívajú technológiu účinne filtrujúcu okolitý hluk. Tento vynález funguje tak, že pomocou akcelerometra sa detegujú hlasné akordy vibrácie, ktoré sa odrazia od lebky užívateľa. Zaujímavé, však?


Zdroj titulnej foto: applemagazine.com

Zdroj: macrumors.com