Countdowns - odpočítadlo s widgetom a synchronizáciou cez iCloud

Countdowns - odpočítadlo s widgetom a synchronizáciou cez iCloud

Pre niekoho hlúposť, pre niekoho užitočná pomôcka. Hovoríme o odpočítavaní času do nejakej udalosti. Dnes máme kalendárov a pripomienkovačov ako húb po daždi, má zmysel dedikované odpočítavadlo?

Pokiaľ sa tešíš na nejaké udalosti, či už narodeniny priateľky alebo čas do začatia koncertu obľúbenej skupiny, a zároveň si chceš jednoducho zobraziť na sekundu presný čas s real-time aktualizáciou na widgete, aplikácia Countdowns je pre teba ako stvorená.


Zdroj: midlandira.com


Táto aplikácia má verziu pre iOS a aj pre Mac. Po jej nainštalovaní je aplikácia pripravená na používanie. Na plnú funkčnosť ako napr. neobmedzené množstvo udalostí si treba zaplatiť in-app purchase. Pridávanie udalostí je jednoduché a efektné. Potom už len stačí v Control Center na Macu/iOS zariadení zapnúť widget.

Takto vyzerá widget na Macu:


Zdroj: thinkapple.sk


A takto na iOS:


Zdroj: thinkapple.sk


Čo robí Countdowns výnimočným?

Tou výnimočnou vlastnosťou je podpora synchronizácie cez iCloud. Dlho som hľadal odpočítavač, ktorý toto poskytuje a zároveň je aktívne vyvíjaný vývojárom, čiže žiadne "posledná aktualizácia 15. marca 2014". Ako vidno na screenshotoch, widget bol aktualizovaný pre vizuálny zážitok na iOS 10 a macOS Sierra.

iCloud synchronizácia funguje tak, že si pridáš udalosť a máš ju na každom zariadení. Treba si ju zapnúť na všetkých zariadeniach, kde chceš Countdowns používať. Po aktivovaní budeš mať všade aktuálne udalosti. Aplikácia podporuje aj Apple Watch.

Countdowns pre Mac stiahneš tu:

Countdowns pre iOS stiahneš tu:

Zdroj titulnej foto: hikkichan.com
Zdroj: thinkapple.sk