iOS

Cortana príde na iOS a Android

· 1 min read
Cortana príde na iOS a Android

Microsoft dnes oznámil príchod Cortany na iOS a Andoid. Jedná sa o celkom veľkú vec, pretože tým prichádza konkurencia pre hlasovú asistentku Siri od Applu. Cortana by však mala prísť iba ako aplikácia a ako sám Microsoft povedal, mala by slúžiť skôr iba ako doplnok pre tých, čo používajú Cortanu na Windowse, teda by malo ísť o osekanú verziu.

Cortana na iOS by na rozdiel od svojej staršej sestry na Windowse nemala priniesť nič navyše oproti Siri a dokonca by mala mať o pár funkcii menej. Keďže sa bude jednať iba o aplikáciu, ktorú si uživateľ stiahne z AppStore, respektíve z Google Play, nebude Cortana vedieť otvárať v iPhone iné aplikácie, nebude vedieť meniť nastavenia telefónu, jas, alebo vypnúť či zapnúť Bluetooth alebo WiFi. Takisto príkaz "Hey Cortana!" nebude fungovať.

Ďalej však Microsoft v správe zmienil, že Cortana prinesie synchronizáciu naprieč všetkými zariadeniami, Znamená to, že akákoľvek otázka, požiadavka, alebo nastavenie, ktoré vykonáte na svojom iPhone sa okamžite preniesie na vaše ostatné zariadenia. Jedná sa teda o akúsi odpoveď Microsoftu na službu Contuinuity, ktorú Apple pred rokom na WWDC predstavil.

Vo výsledku teda bude zaujímavé sledovať, ako sa situácia vyvynie. Jedno je však isté, a síce, že z akéhokoľvek konkurenčného boju v segmente profituje hlavne zákazník. Ktovie, možno vzniknutá situácia prinúti Apple vydať Siri v Slovenčine, alebo na OS X.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read