Čo znamená koniec iTunes?

· 2 min read
Čo znamená koniec iTunes?

Apple sa rozhodol v novom macOS Catalina nezahrnúť program iTunes. Ten je nahradený troma novými aplikáciami: Apple Music, Podcasts a Apple TV.

Práve absencia iTunes v novom systéme vyvolala množstvo otázok u tých, ktorí majú celú svoju hudbudnú knižnicu v tomto programe. Obávajú sa, že by sa s ňou mohlo niečo stať. Už v minulosti sa napríklad náš bývalý kolega Samo sťažoval, že jeho obrovskú knižnicu mu "rozhádzalo" napríklad pri aktualizácii. Podľa slov Applu sa však netreba ničoho obávať.

Všetky nákupy piesní z iTunes ako aj knižnica by mali byť automaticky prevedené do aplikácie Music, alebo po slovensky Hudba. To sa týka aj playlistov a dokonca aj iTunes darčekových kariet, ktoré budú fungovať v tejto novej aplikácii.

Podobne by to malo byť aj s aplikáciami Apple TV a Podcastmi, ktoré jednoducho prevezmú náležité funkcie z iTunes.

zdroj: EDMTunes

Zaujímavosťou je, že iTunes Store bude naďalej existovať vrámci jednotlivých aplikácii a bude tak možné zakúpiť si filmy, hudbu a všetok obsah tak, ako tomu bolo doteraz. iTunes tak nekončí úplne a Apple Music stále nie je náhradou, ale alternatívou. Je to pravdepdobne spôsobené tým, že tieto služby sú určené pre rozdielnu klientelu.

Synchronizácia s iOS zariadeniami bude ponovom prebiehať priamo vo Finderi, čo je prehliadač súborov pre macOS.

"Všetky spôsoby správy zaradení z iTunes sa čoskoro objavia v aplikácii Finder na Macu. Vaše nastavenia synchronoizácie a predchadzajúce zálohy budú po aktualizácii na macOS Catalina v bezpečí. Teraz, keď sa zariadenia objavia vo Finderi, bude omnoho jednoduchšie prenášať súbory pomocou drag and drop funkcionality."

Toto vyjadrenie vysvetľuje veľa a ubezpečuje, že sa nie je čoho obávať. Všetky veci, ktoré používatelia robievali doteraz v iTunes bude možné robiť aj naďalej, niektoré z nich však trocha rozdielným spôsobom.

zdroj: MobileSyrup

Zdroj: betanews.com

Zdroj titulnej foto: The Telegraph