Čo znamená katastrofa v podobe Samsung Note 7 pre Apple?

· 2 min read
Čo znamená katastrofa v podobe Samsung Note 7 pre Apple?

Aj ty si už zastihol nespočetné správy o tom, ako vlajková loď Samsungu robí firme škandál za škandálom? A nie hocijaký škandál. Samsung Note 7 totižto nielenže spĺňa všetky sľúbené vlastnosti, ale ti ešte aj môže vybuchnúť v ruke. To poteší, nie?

Čo Apple?

Na Zemi nie je človeka, ktorý by nevedel o rivalite medzi Apple a Samsungom. Tento rok si však Samsung svoje problémy naplánoval veľmi zle. Respektíve, z pohľadu Apple, veľmi precízne.

Len pred pár dňami Samsung začal sťahovať svoj model z obehu a utŕžil obrovské finančné škody. Po novom verejne žiada majiteľov Note 7, aby ich dobrovoľne vrátili a mobil proste nepoužívali. Aby toho nebolo málo, všetko sa to deje v čase, keď firma Apple predstavila nadupaný iPhone 7, ktorý by, pravdepodobne, vybuchovať nemal.

Zdroj:mobipicker.com

Samsung si teda v najhorší možný okamih roka vybral slabú chvíľku a Apple sa môže radovať.

Aké budú následky?

Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple je firma, ktorá má jeden z najväčších marketingových rozpočtov na svete. Tento rok sa, paradoxne, o najväčšiu marketingovú kampaň firmy Apple postaral... Samsung.

Veď ako inak spraviť priamej konkurencii reklamu než absolútne zbabraným telefónom ohrozujúci zdravie zákazníkov?

Zdroj:innocentstore.cz

Ak teda Apple so svojím iPhonom 7 nezaváha a nebodaj sa aj z Bluetooth slúchadiel AirPods stane hit, Samsung to má tento rok zrátané. Pritom nemal našliapnuté vôbec zle.

Apple sa chystá tento rok ešte predstaviť nové MacBooky, zatiaľ čo Samsung bude, pravdepodobne, riešiť svoju nemilú situáciu.

Konkurenčný boj sa teda pritvrdzuje a aspoň momentálne sa jasne presúvajú misky váh na stranu amerického giganta.


Zdroj titulnej foto: innocentstore.cz

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read