Čo zatiaľ vieme o WWDC 2015

· 1 min read
Čo zatiaľ vieme o WWDC 2015

Od roku 1990 organizuje Apple so železnou pravidelnosťou svoju povestnú konferenciu WorldWide Developers Conference (Celosvetovú konferenciu pre vývojárov). Jej termín sa v priebehu rokov vzhľadom na najrôznejšie okolnosti a obchodné stratégie menil, no miesto konania je celý čas nemenné. Je ním (ako inak) domáca pôda Apple - Kalifornia. Do roku 2007 počet účastníkov balansoval medzi číslom 2 000 a 4 200. Od roku 2008 je počet pozvánok na túto výnimočnú udalosť v kalendári technologických inovácií limitovaný na 5 000 ks.

Ak to veľmi zjednodušíme a vynecháme historické míľniky, ide o podujatie, na ktorom Apple predstaví svoje softwareové novinky a technológie orientované na vývojárov. V posledných rokoch to bolo napríklad: predstavenie Macbookov s retina displejom, iOS6 a OSX Mountain Lion v roku 2012; iTunes radio, integrácia iWork do iCloud a iOS7 v 2013 a nedávne predstavenie iOS8 a OSX 10.10 v roku 2014, ktorý nepriniesol ani jednu hardware novinku.

Ako zrejme viete, tohtoročná WWDC sa už neodvratne blíži a celá technologická osada, vrátane užívateľov a fanúšikov, špekuluje. Čo Apple predstaví tento krát? je miliónovou otázkou všetkých internetových portálov. Oni, my a zrejme nikto “zvonku“ si nemôže byť istý, no analytici a povestné “blízke zdroje“ diskutujú o týchto možnostiach:

  • iOS 9 a Mac OS X 10.11, ktoré zrejme prinesú len menšie zmeny, s čím narastá pravdepodobnosť iných noviniek

  • netreba zabúdať na fakt, že len prednedávnom uzreli svetlo sveta Apple watch, vývojárske novinky budú teda zrejme orientované predovšetkým na ne

  • music-streamingovú platformu pod značkou Beats

  • no a do tretica najväčšia fabula - Apple TV/Apple set top box. Na tohto „Čierneho Petra“ sa zameriavajú azda všetky prognózy, článok o ňom nájdete aj na našom webe.

Z toho všetkého vychádza jasný záver - najistejšie je počkať. Ak ste skutočne netrpezliví, čas si môžete skrátiť aj odpočítavaním. Koniec koncov je to možno zmysluplnejšie než špekulovanie a zbytočné očakávanie.