Čo zatiaľ vieme o chystanom "iPhone 8" na tento rok?

· 2 min read
Čo zatiaľ vieme o chystanom "iPhone 8" na tento rok?

Od Applu sa všeobecne očakáva, že na jeseň tohto roku predstaví prémiový model iPhonu, na oslavu 10. výročia Apple . "iPhone 8 " bude mať za úlohu priniesť iPhone späť na špicu - a to doslova.

appleinsider.com

Kedže to bude 10. výročie od predstavenia prvého iPhonu (iPhone 2G), tak sa očakávajú veľké zmeny. Najväčšou novinkou bude pravdepodobne zahnutý OLED displej, a nový dizajn. Ďalšou očakávanou zmenou je zmena veľkosti displeja, ktorá by mala byť niekde medzi súčasnými iPhone 7 a iPhone 7 Plus, a to približne 5,15,2 palca. Apple by mal popri 8 predstaviť ďalšie dva iPhony, ktoré budú vybavené tradičnými LCD panelmi s veľkosťou 4,7 a 5,5 palcov. Tieto dva iPhony budú pravdepodobne označené ako iPhone 7s a iPhone 7s Plus.

appleinsider.com

Ďalšou novinkou by malo byť bezdrôtové nabíjanie, ktoré Apple už začal podľa Foxconnu testovať. Správy naznačujú, že bezdrôtové nabíjanie by mohli dostať iba high-end modely, podobne ako OLED displej. Správy naznačujú, že spoločnosť pracuje na výkonnej technológii, ktorá by mala umožniť diaľkové nabíjanie, a to až na vzdialenosť 3-5 metrov. Spoločnosť taktiež nedávno najala dvoch odborníkov z uBeam, ktorí pracovali na technológii ktorá používa ultrazvukové vlny na nabíjanie zariadení na diaľku. Kvôli bezdrôtovému nabíjaniu by sa mal Apple vrátiť ku sklenenej konštrukcii.

appleinsider.com

Dodávatelia iPhonov sa chystajú rozbehnúť výrobu medzi 120 až 150 miliónmi kusov v druhej polovici roku 2017. Ak sú tieto čísla skutočne pravdivé, porazili by predchádzajúce maximum, a to približne 115 miliónov kusov ktoré boli pripravené pri začatí predajov iPhone 6, ktorý je pre Apple zatiaľ najpredávanejší telefón vôbec.

Zdroj titulnej foto: appleinsider.com
Zdroj: appleinsider.com