Čo všetko môžeme očakávať od nových iPhonov

Čo všetko môžeme očakávať od nových iPhonov

Apple nás už pozýva na predstavenie nových iPhonov, ale my sme stále hladní po nových a nových informáciach. Únikov s informáciami je čoraz viac, a tak Vám teraz prinášame akýsi súhrn skoro potvrdených informácií a dohadov o tom, čo budú nové "eská" obsahovať.

Force Touch

Hádam najočakávanejšia funkcia, ktorá by mala pribudnúť do nových iPhonov. Mal by fungovať podobne ako na nových touchpadoch MacBookov a hodiniek Apple Watch. Otázkou ale ostáva, potrebujeme ho?

Rýchlejší procesor a väčšia pamäť RAM

Ako každý rok, Apple zlepšuje výkon svojich zariadení. Obyčajne sa zvyšuje číslo za písmenom A, v tomto prípade by mala nasledovať devina. No a že by sme sa konečne dostali na 2GB RAM aj na telefónoch?

Lepšie fotenie

Dobrá správa pre milovníkov fotiek, dalšie ajfóny by mali zlepšiť prednú aj zadnú kameru. Povráva sa o navýšení až na 12 megapixelov, my sme trošku skeptickí, pravidlom je skôr zlepšenie svetelnosti alebo veľkosti čipu ako samotného zvyšovanie megapixelov.

Predná kamera by mala mať už spomínaný čip citlivejší na priepustnosť svetla. Niektorí tvrdia, že selfie šošovka by pri sebe mala mať blesk, ale tiež o tom trošku pochybujeme.

Na tému fotenia sme pripravili aj samostatný článok.

4K video

Teraz je možné so "šestkami" nahrávať videá vo Full HD kvalite, ale ak by sa teda naozaj jednalo o 12 megapixelový snímač, malo by sa stať 4K skutočnosťou. Otázne je či to aj využijeme. Koľkí z Vás už majú 4K telku alebo monitor?

Svetlejší display

S touto informáciou sa stretávam ja osobne po prvýkrát. Venturebeat tvrdí, že spoločnosť dlhšie pracuje na oveľa jasnejšom OLED displeji, ktorý sa pravdepodobne dostane do nových iPhonov. Budeme môcť konečne pracovať s telefónom aj na slnku?

Lepšia konštrukcia

Ďalšia výrazná zmena, ktorej sme sa venovali aj v tomto článku. Apple by mal zlepšiť konštrukciu a tak zabrániť ohýbaniu, ktoré ho celkom preslávilo nie v tom najlepšom svetle.

Viac farieb

Momentálne na trhu nájdeme tri farebné varianty, a to šedú, bielu a zlatú. Nadchádzajúce modely by mali prísť aj v ružovej a tmavšej šedej farbe. Bude sa asi jednať o farbu podobnú iPhonu 5.

Niektoré zmeny sú výrazné viac, niektoré menej. Ťahúňom by mal byť hlavne ForceTouch, v ktorom ale nevidím nejaké osobitné využitie. Možno nás ale vývojári prekvapia a svetu ukážu niečo nové. Tak sa teda tešme a čakajme.

Ak chcete zostať v obraze, určite sa pozrite aj na náš tag #iPhone6s a #iPhone6sPlus

Zdroj: venturebeat.com