Čo sa skutočne ukrýva v novom 12" MacBooku?

· 2 min read
Čo sa skutočne ukrýva v novom 12" MacBooku?

Firma Apple vydala pred týždňom nový 12-palcový MacBook Retina 2016. Informovali sme ťa o tom medzi prvými v samostatnom článku, kde sme predstavili základné vylepšenia, o ktorých oficiálne informovala spoločnosť Apple.

Čítaj tiež: Firma Apple práve vydala nový 12-palcový MacBook Retina 2016!

Známy portál iFixit, ktorý sa venuje oprave zariadení, sa ale rozhodol pozrieť na vnútro nového MacBooku po svojom - rozobral ho do poslednej skrutky. Čo sa teda skutočne ukrýva v novom notebooku od Apple?

zdroj: ifixit.com

Dostupnejšie skrutky, ale náročnejšia oprava

Najzaujímavejšie je, že v novom MacBooku už nenájdeme netradičné "tri-wing" skrutky ako v predchádzajúcich modeloch. Apple ich nahradila oveľa bežnejšími a prístupnejšími skrutkami značky Philips. To by mohla byť pozitívna správa pre každého, kto by si rád MacBook opravil doma. Mohla, ale nie je...

Odborníci z iFixit totiž objavili v samotných skrutkách istý druh látky, ktorá sa rozloží po vložení skrutkovača. Špekuluje sa o tom, že spoločnosť by takto mohla zisťovať, či sa zariadenie doteraz neopravovalo v neautorizovanom servise. Kvôli tomu by sa mohli vyskytnúť rôzne problémy so zárukou.

USB-C port napevno

Ďalšie pozoruhodné rozdiely medzi starým a novým modelom podľa iFixit pozostávajú z drobných zmien v USB-C porte. Okrem iného je najnovšie kábel vedúci do základnej dosky napevno prichytený, a tak sa nedá vymeniť.

zdroj: ifixit.com

iFixit už tradične hodnotí aj to, ako dobre sa dá dané zariadenie rozobrať a opraviť. Vzhľadom na to, že RAM, procesory a ďalšie dôležité komponenty sú pripájané priamo k doske, dostal 12-palcový MacBook Retina 2016 skóre len 1 z 10.

Ak by niekoho zaujímalo detailné rozoberanie MacBooku, ako aj presné komponenty, ktoré sú použité, odporúčame kliknúť na oficiálnu stránku iFixit.


Zdroj titulnej foto: static.pexels.com
Zdroj: 9to5mac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Podcast #03 + Týždňový newsfilter
· 8 min read