Čo prezrádza pozvánka na event 21. marca?

· 3 min read
Čo prezrádza pozvánka na event 21. marca?

Minulý štvrtok firma Apple rozposlala pozvánky na event, ktorý sa uskutoční 21. marca. Nie je zatiaľ známe, čo všetko na ňom uvidíme, je však zvykom, že Apple vždy na pozvánke aspoň trochu naznačí, čo uvidíme. Čo to bude tento rok?

Tento rok sa na pozvánke usadila hláška "Let us loop you in", čo sa dá voľne preložiť ako "Nechajte nás, aby sme vás rozveselili". Slovo Loop je však aj slučka a tu sa začínajú všetky teórie.

Keď sa povie slučka, tak určite nejednému fanúšikovi spoločnosti Apple napadnú hodinky Apple Watch. Práve ich remienky sa zvyknú označovať slovom loop, čo znamená, že by sme sa mohli dočkať nových remienkov pre Apple Watch. Toto tvrdenie je podporené aj tým, že samotná firma Apple má vo svojej ponuke aj remienok s menom Milanese Loop. O necelé 2 týždne sa tak môžeme dočkať nových remienkov.

zdroj: watchaware.com

Okrem toho by sme sa tiež mohli dočkať nového Macu Pro, ktorý nebol updatovaný od roku 2013, a predsa len za 3 roky ubehla dosť dlhá doba na to, aby mal právo na nejaké to zvýšenie výkonu. Okrem toho by mohol dostať napríklad aj nové USB typu C či novšie Thunderbolt porty. A napokon by sme sa mohli dočkať vylepšených grafík. Kto sleduje Apple, vie, že v poslednej dobe sa každú generáciu striedajú, a kým jeden rok je v produkte grafika od AMD, ďalší už funguje grafika od Nvidie. Ak by Mac Pro priniesol Nvidia grafiku s podporu CUDA, tak by išlo o výrazný skok vpred.

zdroj: www.macworld.co.uk

Slovo loop tiež môže symbolizovať ešte nedokončené sídlo spoločnosti Apple, ktoré nielenže sídli na adrese Infinite Loop II, ale tiež má tvar vesmírnej lode. Práve na evente, ktorý sa uskutoční koncom tohto mesiaca, by sme sa mohli dozvedieť nové detaily ohľadom stavby tejto skvostnej budovy. Je to dosť pravdepodobné, keďže budova by mala byť dokončená už tento rok a od budúceho roka by sa navyše mohli konať všetky prezentácie nových produktov v jednej časti tejto budovy.

zdroj: en.wikipedia.org

No a v neposlednom rade sú to farby, ktoré sú absolútne totožné s tými, ktoré Apple ponúka na iPhone 6s. To značí, že sa buď dočkáme nového iPhonu, čo je vzhľadom na úniky o tom, že Apple pripravuje nový 4" model, pravdepodobné, alebo sa jednoducho dočkáme zjednotenia celého produktového radu, a tak budeme svedkami ružového iPadu či 12" MacBooku.

zdroj: 9to5mac.com

Samozrejme, ide iba o dohady a nikto v tejto chvíli presne nevie, čo všetko Apple na Keynote predstaví alebo nepredstaví. Čas sa ale kráti a čochvíľa sa to dozvieme.


Zdroj titulnej foto: winfuture.de