Čo nám odhaľuje tohtoročná tajomná pozvánka na WWDC 2016 ?

· 2 min read
Čo nám odhaľuje tohtoročná tajomná pozvánka na WWDC 2016 ?

Developerská konferencia spoločnosti Apple sa nezadržateľne blíži a práve preto sa na oficiálnej stránke udalosti objavila pozvánka, spolu s ostatnými informáciami. Každoročne sa množstvo fanúšikov tejto kalifornskej spoločnosti snaží prísť na rôzne indície, ktoré sú v pozvánke ukryté. Aký tajomný odkaz skrýva však skrýva tohtoročná pozvánka?

Grafické oznámenie o tohtoročnej WWDC je však vskutku zaujímavé a netradičné. Namiesto prepracovaného grafického prevedenia, na aké sme zvyknutí, sa na pozvánke nachádza kód, reprezentujúci úspešné aplikácie napísané v programovacom jazyku Swift.

Zdroj: appleinsider.com

Hello love at first swipe - Tinder
hello other side of the road - Crossy Road
Hello driver, fast as you can - Uber
Hello double ThinkApple heart - Instagram
Hello self-combusting selfies - Snapchat

V jedenástom riadku je však napísané “Hello big idea”, čiže “Ahoj, skvelý nápad”. Čo to môže znamenať?

Podľa vyznávačov konšpiračných teórií bude tým veľkým nápadom premenovanie OSX na OS XI. Ďalší ľudia tvrdia, že slovíčko “big” môže označovať novú produktovú líniu Macov.

Zdroj: 9to5mac.com

Pravdepodobne to však nebude znamenať nič a ten "skvelý nápad" bude len jednoducho skvelý nápad na aplikáciu, ktorú môžete pomocou programovacieho jazyka Swift vytvoriť aj vy.

Konferencia WWDC je pre spoločnosť Apple veľmi podstatná aj z marketingového hľadiska. Pre tohto kalifornského giganta je dôležité, aby vývojári pokračovali vo vývoji aplikácií pre iOS - čo je v súčasnosti najdôležitejším softvérovým produktom firmy Apple - a udržali si tak konkurenčnú výhodu nad platformou Android.

Zdroj: cdn2.ubergizmo.com

Čoho sa však na WWDC 2016 skutočne dočkáme? Na 99,9 % nám budú predstavené nové verzie operačných systémov iOS a OSX a s najväčšou pravdepodobnosťou aj nové verzie systémov tvOS a watchOS. Konferencia bude prebiehať od 13. do 17. júna a nám neostáva nič iné len čakať.


Zdroj: appleinsider.com

Zdroj titulnej fotografie: developer.apple.co

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read