Čo môžeme očakávať od nových Macov predstavených už o pár dní?

Čo môžeme očakávať od nových Macov predstavených už o pár dní?

Analytik Kuo vo svojej správe uvádza, že už čoskoro by sme mali mať možnosť si kúpiť adaptér s USB-C konektorom na spôsob MagSafe-u, čiže adaptér bude obsahovať magnetický konektor, pre jednoduché pripojenie a odpojenie v prípade zakopnutia o napájací kábel. USB-C pravdepodobne dostanú aj MacBooky PRO, ktoré budú predstavené už o 4 dní (27.Októbra)

Od nových MacBookov PRO sa očakáva taktiež nová generácia procesorov z rodiny Intel SKYLAKE, väčšie dátové SSD úložisko (až do 2TB) a vyššiu úspornosť displeja. Rozlišenie by malo ostať zhodné.

Analytik ďalej hovorí, že takmer s istotou sa dočkáme dotykového OLED panelu a touchID senzoru. Samozrejmosťou bude nová klávesnica po vzore menších MacBookov PRO s "butterfly" technológiou. Novú technológiu by sme mali vidieť aj pri závesoch pántov monitora. Tzv. Kov-vstrekujúca technológia.

Správa ešte hovorí o tom, že sa dočkáme konečne nových iMacov a Thunderbolt Displej. Tie by mali doraziť v prvej polovicu 2017.

Očakávané dodávky nových MacBookov PRO by v štvrtom kvartále v 2016 mali činiť 3,8 až 4 milióny kusov. Nové MacBooky PRO by mali byť k dispozícií od budúceho týždňa a budú tvoriť 40-45% všetkých dodávok tovaru pre predajcov Apple.