Čo môžeme očakávať na dnešnej keynote?

Čo môžeme očakávať na dnešnej keynote?

Už dnes o 18:00 nášho času môžeme očakávať konferenciu spoločnosti Apple. Bude to prvá tohtoročná konferencia a dohady vraveli o tom, že by sme sa mali dočkať nových slúchadiel AirPods, či iPadov a Macov. Všetky tieto produkty ale už boli predstavené v priebehu minulého týždňa prostredníctvom tlačových správ a tak je dosť otázne, čoho sa dočkáme. Aj napriek tomu existuje ale zopár oporných bodov, na ktoré sa môžeme tešiť.

V prvom rade sa jedná o streamovaciu službu podobnú Netflixu. Jej predstaveniu nahráva aj pozvánka na dnešnú keynote, na ktorej píše "It's show time". Apple si je vedomý, že jeho produkty sú na veľmi dobrej úrovni a ľudia už nemajú nutkanie kupovať každý rok či dva nové zariadenie. To staré jednoducho postačuje všetkým ich potrebám.

Práve aj na základe toho sa snaží prispôsobiť trendu a ponúknuť čo najviac služieb, za ktoré by používatelia boli ochotní platiť na báze mesačného predplatného. Dočkať by sme sa tak mali akéhosi Netflixu od Applu, teda streamovacej služby na filmy. Otázny je názov aj cena, osobne nás v redakcii zaujíma, ako Apple vyrieši produkciu vlastných seriálov.

Zdroj: ScreenGeek

Podľa dohadov by sme sa mali v službe dočkať exkluzívneho obsahu, no Apple je zameraný skôr na rodiny a nie je jasné, či takýto content bude dostatočne zaujímavý pre masy, ktoré by sa na základe neho mali rozhodnúť pre kúpu. Všetko uvidíme už večer.

Video streamovacia služba by ale nemala byť jedinou. Okrem toho Apple plánuje dnes ponúknuť podobnú službu pre noviny a časopisy. Podľa Wall Street Journal by sa cena predplatného za túto službu mala pohybovať na úrovni 9,99 dolárov.

Zdroj: Apple Support

Okrem toho by sme sa mali dočkať nového iOS 12.2. Jednať sa bude len o malú aktualizáciu. Je to ale jediný operačný iOS systém, na ktorom budú nové slúchadlá AirPods fungovať a keďže sa budú doručovať už o pár dní, je dôležité, aby bola aktualizácia iOS vydaná práve zajtra.

Zdroj: YouTube

Špekulácie naberajú na obrátkach aj v prípade nového iPodu Touch. Množstvo zdrojov o ňom hovorí ako o jedinom hardvérovom prvku dnešnej prezentácie. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne. Aj keď by predstavenie iPodu ako nástroja na konzumáciu obsahu dávalo zmysel, tak si nemyslím, že by to bolo reálne. Jednoducho, príliš málo únikov.

Čítajte tiež: Apple plánuje predstaviť nový iPod Touch za skvelú cenu, takto by mohol vyzerať

Aj keď tieto témy nemusia na prvý pohľad vyzerať príliš lákavo, tak pre Apple sú nesmierne dôležité. Ukážu totiž to, či sa môže do budúcna uberať týmto smerom a to, ako budú prijaté jeho zákazníkmi určí smerovanie spoločnosti v budúcnosti. Podľa trendov to ale vyzerá tak, že Apple uspeje.

Sledujte predstavenie už dnes večer o 18:00 nášho času. Na stránke vám prinesieme článok o tom, ako predstavenie nových produktov sledovať a ak by ste to nestihli, tak všetky novinky budú pokryté aj v našich článkoch. Prvé začnú vychádzať ešte počas Keynote. My sa tešíme, a čo vy?

Zdroj: MacWorld


Zdroj titulnej foto: Apple.com