Čo je nové s Apple Car?

· 1 min read
Čo je nové s Apple Car?

Každý človek, ktorý sa zaujíma o technológie, asi sleduje zaujímavú dohru, ktorú vedie Apple so svojím potenciálnym autom. Čo sa vlastne deje za oponou a aké fakty by nemali nikomu ujsť?

Problémy na obzore

Posledné mesiace sa v rámci projektu Apple Car dejú zaujímavé veci. V prvom rade začala firma masívne prepúšťať zamestnancov, ktorí na tomto projekte pracovali. A práve tento krok prišiel skoro presne po mesiaci, odkedy firma oznámila, že bude budovať výlučne autonómne vozidlo. Pravdepodobne sa môžeme tešiť na slušného konkurenta autopilota značky Tesla. Ak teda Apple vôbec svoje auto dokončí.

Zdroj: macrumors.com

Project Titan

Aby sme však neboli úplne na negatívnej strane veci, treba poznamenať, že Apple spoločnosť urobila aj krok vpred. Prekvapivo už totižto má zopár testovacích vozidiel odskúšanú jazdu a vykázané výsledky sú uspokojivé.

Zatiaľ je však Project Titan, ako Apple svoje auto nazýva, ďaleko od vypustenia a jeho koncept sa musí naďalej šperkovať.

Firma z Cupertina ale neľútostne zgrupuje skúsených inžinierov napríklad zo spomínanej Tesly, Fordu či GM a okamžite ich angažuje v projekte. Bude to zárukou kvalitne odvedenej práce? My dúfame, že áno.

Okolo projektu Titan sa aktuálne pohybuje až 1 000 osôb a nedalo by sa povedať, že Apple spomaľuje či dáva tento projekt bokom. Jediným skutočným problémom je deadline. Ten sa kvôli odchodu Steva Zadeskeho odsunie minimálne na rok 2021.

My si však radi počkáme na Project Titan, ak pôjde o skutočne plnohodnotné vozidlo. Súhlasíte?

--- Zdroj titulnej foto: [macrumors.com]() Zdroj: [macrumors.com]()

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read