Čo čakáme od nového iPhonu 7?

Čo čakáme od nového iPhonu 7?

Tak ako každý rok už od čias iPhonu 4S nás v septembri čaká predstavenie nového iPhonu. Prakticky už od prvého dňa po predstavení iPhonu 6S môžeme sledovať rôzne informácie o tom, čo by mal nový iPhone obsahovať a v čom by mal byť revolučný. Aj keď sú iPhony jedny z najlepších telefónov na trhu, ešte stále je na nich čo vylepšovať. Keďže rast trhu so smartfónmi postupne klesá, firma Apple sa bude musieť na jeseň poriadne snažiť, aby si udržala svoje vysoké predaje.

Zdroj: cdn.iphonehacks.com

Dizajn

Zovňajšok nového iPhonu sa podľa najnovších informácií veľmi nezmení. Asi najviditeľnejšou zmenou bude odstránenie plastových pásikov na zadnej strane a tiež zdvojenie fotoaparátu. Na novom iPhone by sme však najradšej privítali zmenšenie jeho celkovej veľkosti. Ak si porovnáte iPhone s jeho konkurentmi, tak si určite všimnete, že pri rovnakej veľkosti uhlopriečky displeja sú konkurenčné telefóny často oveľa menšie. Od Apple preto očakávame zmenšenie rámikov okolo obrazovky na minimum.

Zdroj: expres.co.uk

Konektory, batéria, hardvér

Ďalšou zmenou, ktorá mnohých prekvapila, je odstránenie 3,5 mm konektora na pripojenie slúchadiel, preto dúfame, že Apple k novému iPhonu pribalí slúchadlá s lightning konektorom alebo v lepšom prípade bezdrôtové slúchadlá. Ak by Apple naozaj odstránila tento konektor, získala by miesto na použitie dvojitého reproduktora, ktorý by mohol ešte viac zlepšiť už aj tak skvelý zvukový výstup. Určite by sme privítali, ak by firma nezmyselne nezmenšovala hrúbku nového iPhonu za cenu zmenšenia kapacity batérie, ktorá ani v súčasnosti nie je nejako veľká. Lepším riešením by bolo, ak by bol nový iPhone o 1-2 milimetre hrubší, ale vydržal by na jedno nabitie 2 alebo až 3 dni používania. Aj keď sa iPhony nabijú za relatívne krátku dobu, čo je spôsobené hlavne použitím malej kapacity batérie, firma Apple by mala popracovať na jej skrátení. Napríklad konkurenčné telefóny obsahujúce procesory Snapdragon od Quallcomu môžu využiť Quickcharge na skrátenie doby nabíjania.

Zdroj: gadgetsin.com

Zvýšenie odolnosti iPhonu by nebolo zlým riešením, a to najmä použitím vodoodolnosti, ktorú posledných pár rokov poskytujú niektoré lepšie vybavené telefóny od Sony alebo Samsungu.
Jedným z veľkých prianí používateľov je aj zvýšenie kapacít iPhonov, a najmä vynechanie 16 GB variantu, aj keď pre Apple je kvôli väčším ziskom výhodné použiť takúto malú pamäť v najlacnejšom modeli. Najlepšou kombináciou by určite boli iPhony s 32-, 64- a 128- gigabajtovou pamäťou, alebo dokonca použitie 256 GB pamäte.

Zdroj: 9to5mac.com

Fotoaparát

Aj keď fotoaparáty na iPhonoch patria k najlepším, nájdeme medzi konkurenciou aj telefóny, ktoré iPhone v kvalite predbehnú. Určite nemá zmysel zbytočné zväčšovanie počtu megapixelov. Lepšia kvalita nočných snímok alebo pridanie optickej stabilizácie videa aj do menšieho iPhonu by potešili. Ak by mal nový iPhone dvojitý fotoaparát, ako to hovoria niektoré zdroje, dovolilo by to pri fotografovaní využiť optický zoom. Dvojitý fotoaparát tiež umožňuje fotografovanie 3D fotografií, aj keď v minulosti táto funkcia nezožala nejaký veľký úspech v telefónoch od spoločností LG alebo HTC.

Nech už Apple na jeseň predstaví akýkoľvek iPhone, dúfame, že jeho zlepšenie oproti predchodcovi nebude len v pridaní nového odtieňa zlatej farby alebo v dizajne, ktorý bude na úkor použiteľnosti. Máte rovnaké predstavy o novom iPhone alebo od nebo čakáte niečo iné?

Zdroj titulnej foto: phonesreview.co.uk
Zdroj: theverge.com