CloudApp - Jedna z najlepších aplikácií na Mac OS X na rýchly Upload súborov

· 2 min read
CloudApp - Jedna z najlepších aplikácií na Mac OS X na rýchly Upload súborov

Nie nadarmo sa vraví, najlepšie veci sú tie zadarmo, alebo najužitočnejšie aplikácie sú tie najjednoduchšie. Dnes som si pre čitateľov pripravil krátku recenziu aplikácie na Mac, ktorú používam už niečo cez 6 rokov. Jedná sa o aplikáciu CloudApp, ktorú nájdete na webových stránkach http://getcloudapp.com.

The Ghost Logo

Pred tým, než začnete aplikáciu používať, je nutné sa registrovať. Po registrácii si už aplikáciu môžte stiahnuť. Po stiahnutí a presunutí ikony modrého mraku do priečinku “aplikácie” sa CloudApp usídli v menubare. Ako prvé odporúčame nastaviť si vo vlastnostiach aplikácie automatický upload screenshotov, čiže ak robíte v OS X nejaký screenshot (CMD + SHIFT + 3;4), tak automaticky uploaduje a systém bude mať v clipboarde automaticky link vašej čerstvo “odfotenej” obrazovky. Potom stačí už len hocikde zadať príkaz “prilepiť" resp. (CMD + V) a link s obrázkom bude vložený.

![The Ghost Logo]

Rovnako jednoducho vieme uploadovať aj iné súbory, nie len obrázky alebo fotky. Jednoducho potiahneme daný súbor na znak čierneho mraku v menubare, a opäť už len príkaz vložiť. Pokiaľ uploadujete viac súborov naraz, program automaticky súbory zabalí a vygenerovaný link, ktorý opäť len vložíme cez (CMD + V), bude obsahovať zbalený archív vložených súborov.

The Ghost Logo

Aplikáciu môžte využívať bezplatne alebo v platenej verzii. Bezplatná verzia má samozrejme svoje obmedzenia. V rámci bezplatnej verzie môžte denne uploadovať 10 súborov, posielať neobmedzene linky, zdielať screenshoty a nahrávky plochy, alebo uploadovať webové adresy, ktoré zmenia tvar napr. takto: http://cl.ly/350m3X38293Z je v skutočnosti thinkapple.sk

The Ghost Logo

Platené varianty sú 3, každý musí zvážiť, ktorý program je pre neho zaujímavý. Z dlhoročnej praxe ale vychádza, že pre bežného používateľa je úplne postačujúca bezplatná verzia. Odporúčame program minimálne vyskúšať. S veľkou pravdepodobnosťou sa na ňom stanete závislí, rovnako ako my v redakcii.

Related Articles

Ide Internet? Nejde Internet?
· 2 min read
Night Shift vs. True Tone
· 2 min read
Prvé skúsenosti s iPadom Pro 2017
· 3 min read