Clips - tvorba krátkych, zábavných videí s riešením od Apple

Clips - tvorba krátkych, zábavných videí s riešením od Apple

Apple nedávno predstavil aplikáciu Clips. Slúži na vytváranie zábavných videí a ich zdieľanie s priateľmi, rodinou alebo s celým svetom. Vďaka pár krokom vytvoríš efektné video alebo povieš príbeh cez animovaný text, grafiku, emoji a hudbou v pozadí.

Nie je to náhrada za plnohodnotný videoeditor, nenájdeš tu veci ako vrstvy či časovú os, ani komplikované editovacie nástroje. Vďaka tomu je ovládanie aplikácie jednoduché a aj začiatočník si bude vedieť spraviť efektné video hodné zdieľania v pár krokoch.


Zdroj: vox-cdn.com


Nahraj video a nasnímaj obrázky, alebo pridaj už nahrané média z Photos knižnice. Môžeš si vybrať, či chceš zosnímať fotografiu alebo krátke video. Na nahratie videozáznamu treba stlačiť a držať červené nahrávacie tlačítko s nápisom "Hold To Record". Po uvoľnení tlačítka sa video uloží a na nahratie ďalšieho videa treba postup zopakovať. Takto máš nahraté videá - klipy - ktorým môžeš stíš zvukovú stopu, ktorej zaznámenavanie sa pred točením videa dá vypnúť, alebo osekaním upraviť dĺžku trvania. Cez drag-n-drop sa dá upravovať poradie videí a fotografií, takže video netreba nahrávať chronologicky. A ak sa ti niektorý klip alebo obrázok nepáči, dá sa jednoducho vymazať.

Clips samozrejme vie viac, počnúc nahravaným komentárom s rozoznávaním hlasu a jeho konverziou na text a končiac pridávaním text a smajlíkov do videa. Poďme pekne poporiadku.

Aplikácia štartuje kamerou, tak ako to vidno na tomto obrázku (v hľadáčiku je obraz na stene). Taktiež som pripojil popisky 4 hlavných funkcií na vrchu obrazovky:

Zdroj: thinkapple.sk

Už na prvý pohľad vidno, že verzia Clips pre iPad je v podstate roztiahnutá verzia z iPhonu, žiadna špeciálna optimalizácia, avšak pri takejto jednoduchej aplikácii nie je moc čo optimalizovať.

Teraz popíšem spomínané 4 hlavné funkcie:

1.) Záznam hovoreného slova: vďaka tejto funkcii počas natáčania môžeš hovoriť a aplikácia prekladá hlas do textovej podoby, niečo podobné ako keď používaš asistentku Siri, ktorá ukáže v textovej podobe ako rozoznala slová, ale v prípade Clips je to obyčajné diktovanie bez umelej inteligencie. Samozrejme, najlepšie to funguje s angličtinou.

2.) Videofilter ponúka všelijaké efekty, od čiernobieleho záznamu až po "kreslené video".

3.) Emoji a nálepky ti umožnia pridať napr. priesvitnú nálepku, ktorej obsahom môže byť aktuálna poloha podľa GPS alebo čas a, samozrejme, aj vlastný text. Dostupné sú viaceré textúry a geometrické symboli spolu so spomínanými emotikonmi.

4.) posledná voľba ti umožní pridať fullscreen textúru s vlastným textom.

V pravom hornom rohu okna aplikácie je ikonka noty, cez ktorú môžeš použiť vo videu hudbu z tvojej knižnice alebo si vybrať jednu z predvolených audiostop.

Tieto 4 hlavné funkcie a klipy samotné sa dajú kombinovať, takže prvý klip môže byť nahrávka z kamery s hovoreným slovom, druhý klip môže byť prechodná textúra s textom a tretí klip môže byť ďalšie video povedzme s emotikonmi. Fantázii sa medze nekladú.

Takže toto by bolo stručné predstavenie Clips, nástroj na jednoduchú tvorbu krátkych videí.

Aplikáciu Clips od Apple stiahneš tu:

Zdroj titulnej foto: cloudinary.com
Zdroj: thinkapple.sk