Clips od Apple dostal aktualizáciu

Clips od Apple dostal aktualizáciu

Aplikáciu Clips sme už na našom serveri predstavovali v TOMTO článku. Jedná sa o malú aplikáciu na rýchlu tvorbu zábavných videí, ktoré sa potom dajú zdieľať na sociálnych sieťach.

Aplikácia si pomerne rýchlo získala popularitu, podľa slov Apple od jej uvedenia v App Store začiatkom apríla Clips získal k dnešnému dňu vyše milión unikátnych užívateľov mesačne.


Zdroj: cbsistatic.com


Možno vďaka aj veľkému úspechu Apple aplikáciu Clips zaktualizoval a pridal veľa funkcií.

Clips touto aktualizáciou získal, okrem iného, aj nové efekty, ktoré sa dajú použiť pri tvorbe krátkych videí. Nájdeš medzi nimi bannery, animované plagáty či postavičky zo svetov Pixaru a Disney.

Ďalšou novinkou sú šablóny navrhnutých Applom, ktorých pribudlo až 12 a cez ktoré môžeš upraviť viuálnu stránku textu a pribudlo veľa nových motívov, ako trblietajúca sa voda a rozličné 3D "nálepky" - stickers.

Novou funkciou pre "živé titulky" je objavenie editačného tlačítka na každom videoklipe, ktorý túto funkciu obsahuje. Táto funkcia môže užívateľom ušetriť veľa nervov pri tvorbe videí.

Zaujímavé je, že keď Apple túto aplikáciu predstavil, bola pôvodne dostupná len na App Store, avšak v iPhonoch a iPadoch predaných od mája je táto aplikácia predinštalovaná, aj keď to Apple nijak oficiálne neoznámil.

Očakávaný Clips je tam populárny, že v americkom App Store sa usadil na 28. mieste s miliónom stiahnutí len za štyri dni.

Medzi ďalšie menšie vylepšenia patrí je vlastnosť, že pri importovaní už existujúcich fotiek z fotoknižnice na iOS a pri pridávaní nálepiek je audio stopa automaticky stíšená.

Clips sa dostal na verziu 1.1 a sťahovať ho môžeš z App Store:

Zdroj titulnej foto: harpersbazaararabia.com
Zdroj: 9to5mac.com